CFR CLUJ - SLAVIA PRAGA 0-1 | "Nu e nimic pierdut, mergem la Praga sa ne calificam!" Reactiile jucatorilor de la CFR dupa infrangerea din tur! Ce au zis Deac, Tucudean si Camora

CFR Cluj Ciprian Deac George Tucudean Mario Camora Slavia Praga Liga Campionilor "Nu e nimic pierdut, mergem la Praga sa ne calificam!" Reactiile jucatorilor de la CFR dupa infrangerea din tur! Ce au zis Deac, Tucudean si Camora
Data publicarii: Miercuri 21 August 2019, 00:07
Data actualizarii: Miercuri 21 August 2019, 00:13

CFR Cluj a pierdut pe propriul teren cu Slavia Praga, scor 0-1. Returul are loc miercurea viitoare.

Jucatorii celor de la CFR Cluj au pus infrangerea cu Slavia Praga de pe propriul teren pe seama ratarilor si a jocului din prima repriza.

"Suntem suparati, e normal atunci cand pierzi. Nimic nu e pierdut, am aratat ca putem reveni in orice conditii. Astazi s-a jucat prima repriza, a doua e la Praga. E clar ca am facut o prima repriza slaba, nu am fost agresivi, ei au fost primii la minge.

A doua repriza am avut ocazii, am avut acel penalty, asta. Am incercat sa facem un pressing sus, sa incercam sa marcam. Dar ati vazut Slavia e o echipa puternica, cu jucatori buni, care alearga foarte mult si sta bine in teren. Nu intamplator au ajuns in sferturile Europa League.

Vom incerca sa dam totul la retur" a spus Ciprian Deac la Digi Sport.

Tucudean: "Ne-au surprins"

"Ei au marcat, noi nu. Nu am fost inspirati la finalizare, am avut si eu 2 faze. In repriza am avut ocazii, dar nu a cazut gol. A fost acel penalty, altfel era meciul daca marcam. Stiam ca ei alearga foarte mult si ne-au surprins putin ca joc. In repriza a doua am schimbat jocul, dar trebuia sa marcam.

Am iesit tarziu, cred ca eu l-am scos din offside pe jucatorul lor. Am avut meciuri grele in toate tururile, cu siguranta vom face un joc bun la Praga si vom incerca sa ne calificam" a spus Tucudean.

Camora: "Slavia e cea mai puternica echipa colectiv care a venit la Cluj"

"Ei au intrat mai bine in teren, ne-au fost superiori, au avut mai multi oameni in atac. Nu s-a putut. Inainte de golul lor am avut ocazii si la acest nivel daca ai ocazia trebuie sa o bagi in poarta. Dar trebuie sa fim cu capul sus ca a fost doar prima repriza.

E adevarat ca de obicei noi rezolvam meciurile cu fazele fixe, astazi a fost invers. Trebuie sa vedem unde am gresit si sa mergem la Praga sa incercam sa ne calificam. E greu de spus care a fost problema in prima repriza. Orice jucator isi doreste sa joace in Champions League. Noi am demonstrat deja ca ne putem califica.

Celtic e mai puternica individual, Slavia a fost cea mai puternica echipa colectiv care a venit la Cluj" a spus Mario Camora.