VIDEO Carlo Ancelotti s-a dezlănțuit după succesul din finala Champions League! A recreat o poză virală și a dansat alături de jucători

Carlo Ancelotti Champions League Real Madrid Liga Campionilor
Data publicarii: Duminica 02 Iunie 2024, 23:15
Data actualizarii: Duminica 02 Iunie 2024, 23:25

Real Madrid a învins, sâmbătă seară, pe stadionul Wembley, cu scorul de 2-0, pe Borussia Dortmund, în finala Champions League, şi a câştigat pentru a 15-a oară principalul trofeu continental intercluburi.

Galacticii au reuşit să deschidă scorul în minutul 74, când Toni Kroos a executat un corner, iar Dani Carvajal a înscris cu o lovitură de cap.

În minutul 83, Maatsen a greşit flagrant, trimiţând o pasă greşită, la adversar, a urmat o prelungire până la Vinicius Jr. care a stabilit scorul final.

Carlo Ancelotti s-a distrat alături de jucători

După succesul de la Londra, campioana Europei a organizat o petrecere în centrul orașului Madrid, iar fanii prezenți la eveniment au avut parte de un show din partea tehnicianului italian.

La doi ani distanță de când s-a bucurat pentru titlul câștigat în La Liga, când a realizat deja celebra fotografie cu trabuc, Carlo Ancelotti a recreat imaginea alături de Camavinga, Militao, Vinicius Jr., Alaba și Rodrygo.

"Niciodată nu o să mă obişnuiesc, deoarece a fost foarte dificil, mai mult decât ne aşteptam. În repriza a doua am fost mai buni, mai echilibraţi. Este un vis care continuă.

(n.r. - ce i-ați spus lui Vinicius?) L-am certat puţin în prima repriză. În prima repriză am fost cam leneşi, am pierdut multe mingi, iar ei au jucat aşa cum au vrut", a spus Carlo Ancelotti, pentru Marca.