PSG 2-1 Liverpool: Va fi nebunie in Grupa B in ultima etapa! Messi si Pique aduc victoria Barcei! Tottenham 1-0 Inter; Atletico 2-0 Monaco; Dortmund 0-0 Brugge

uefa champions league Atletico - Monaco PSG - Liverpool PSV - Barcelona Tottenham - Inter Liga Campionilor PSG - LIVERPOOL
Live Blog
UEFA Champions League
Data publicarii: Miercuri 28 Noiembrie 2018, 23:54
Data actualizarii: Joi 29 Noiembrie 2018, 00:01

Comentam impreuna cele mai tari meciuri din UEFA Champions League pe www.sport.ro, m.sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

23:58 28 Nov
AICI TOATE REZULTATELE SERII

23:52 28 Nov
GOOOL PORTO! Marega inscrie in minutul 90+4!

23:48 28 Nov
GOOOL SCHALKE! Bentaleb inscrie din penalty pentru nemti!

23:41 28 Nov
GOOOL PSV! Luuk de Jong reduce din diferenta!

23:37 28 Nov
GOOOL TOTTENHAM! Eriksen inscrie la scurt timp dupa ce intra pe teren!

23:28 28 Nov
GOOOL BARCELONA! Pique trimite balonul in poarta dupa o lovitura libera batuta perfect de Lionel Messi!

23:20 28 Nov
GOOOL BARCELONA! Messi inscrie in fata celor de la PSV dupa o combinatie superba cu "rebelul" Dembele!

23:17 28 Nov
GOOOL STEAUA ROSIE! Ben Nabouhane inscrie pentru sarbi!

23:14 28 Nov

GOOOL PORTO! Al doilea gol in 3 minute pentru Porto! Corona face 2-0 in minutul 55!

23:13 28 Nov

GOOOL NAPOLI! Mertens reuseste dubla si face 3-0 cu Steaua Rosie!

23:11 28 Nov
GOOOL PORTO! Militao deschide scorul in minutul 52 in duelul cu Schalke 04!

23:02 28 Nov
Cei de la Liverpool se bazeaza pe un record ce tine de 16 ani ca nu vor pierde cu Paris Saint-Germain! De fiecare data cand James Milner a marcat in Premier League sau in cupele europene, echipa sa nu a pierdut!

Este record absolut in Premier League, de 49 de partide! Iar in cupele europene, Liverpool, Manchester City sau Aston Villa nu au pierdut cand Milner a inscris!
22:48 28 Nov
GOOOL LIVERPOOL! Englezii obtin penalty-ul dupa faultul lui Angel Di Maria, iar Milner il invinge pe Buffon in primul minut de prelungiri! Liverpool ramane in meci!

22:38 28 Nov
GOOOL PSG! Neymar inscrie si el dupa ce Cavani rateaza sutul! Kylian Mbappe a dat pasa decisiva!

22:36 28 Nov
GOOOL NAPOLI! Mertens inscrie in minutul 34! Il egaleaza pe Cavani la numarul de goluri inscrise in Cupele Europene pentru Napoli, cu 19 reusite!

22:31 28 Nov
Audienta de gala la PSG - Liverpool! Leonardo Di Caprio si Mick Jagger sunt in tribune!

22:14 28 Nov
GOOOL PSG! Juan Bernat marcheaza repede, in minutul 13! In acest moment, PSG o depaseste pe Liverpool in grupa!

22:12 28 Nov
GOOOL NAPOLI! Marek Hamsik marcheaza din apropierea portii in minutul 11!

22:05 28 Nov
PRIMA OCAZIE pentru PSG in duelul cu Liverpool apartine lui Mbappe si vine inca din minutul 3!

21:50 28 Nov
Marcator in tur cu Liverpool, Thomas Meunier rateaza partida din aceasta seara in urma unui deces in familie.
21:38 28 Nov

PENALTY RATAT! Radamel Falcao iroseste ocazia de gol a lui AS Monaco! A trimis pe langa poarta! Atletico Madrid ramane in 10, dupa eliminarea lui Stefan Savic.

21:08 28 Nov
GOOOL LOKOMOTIV! Vladislav Ignatjev inscrie si el in minutul 54!

20:43 28 Nov
GOOOL LOKOMOTIV! Grzegorz Krychowiak inscrie cu doua minute inainte de fluierul de final al primei reprize!

20:22 28 Nov
GOOOL ATLETICO MADRID! Antoine Griezmann inscrie si el cu un sut superb!

20:20 28 Nov
PREMIERA la AS Monaco!

Han-Noah Massengo si Benoit Badiashile sunt primii jucatori nascuti in secolul XXI care iau startul intr-un meci de UEFA Champions League!

19:59 28 Nov

GOOOL ATLETICO MADRID! 93 de secunde le-au trebuit spaniolilor sa deschida scorul! Sutul lui Koke este deviat de Benoit Badiashile care inscrie in propria-i poarta!

19:31 28 Nov
LOKOMOTIV - GALATASARAY

Echipele de start:

19:30 28 Nov
ATLETICO - MONACO

18:56 28 Nov

Invitat de Oscar la meciul serii, PSG - Liverpool! Leonardo Di Caprio, cel care a castigat primul sau Oscar in 2016 pentru filmul The Revenant, se va afla pe Parc des Princes.

Un alt invitat de marca la acest meci este Khabib Nurmagomedov, campionul din UFC.

17:13 28 Nov
Ovidiu Hategan arbitreaza FC Porto - Schalke

Ovidiu Hategan a fost protagonistul unui moment care a facut inconjurul presei internationale. Saptamana trecuta, la meciul Olanda - Germania, el a fost surprins plangand in hohote la final. Arbitrul roman a fost consolat de fundasul batav Virgil Van Dijk, cel care a si dezvaluit la final: "L-am consolat pentru ca mi-a spus ca mama sa a incetat din viata". Ulterior s-a aflat ca Ovidiu Hategan a primit cumplita veste in pauza meciului!

La doar o saptamana distana, UEFA a decis sa ii dea lui Ovidiu Hategan un nou meci. Romanul va conduce partida dintre Porto si Schalke 04, din grupa D. El ii va avea alaturi de Octavian Sovre, Sebastian Gheorghe (tusieri), Radu Petrescu, Sebastian Coltescu (aditionali) si Radu Ghinguleac (rezerva).

Ovidiu Hategan a mai arbitrat in acest sezon Barcelona - Inter, Juventus - Manchester United si CSKA Moscova - Real Madrid.

300x250
Opoziția austriacă, despre Schengen: Poziția guvernului austriac faţă de extinderea Schengen este ruşinoasă