Steaua nu mai stie sa piarda! Inca o victorie clara in ultimul amical inainte de debutul in Liga 2
![Steaua nu mai stie sa piarda! Inca o victorie clara in ultimul amical inainte de debutul in Liga 2 Steaua CS Afumati Daniel Oprita liga 2](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/07/17/image_galleries/729625/steaua-nu-mai-stie-sa-piarda-inca-o-victorie-clara-in-ultimul-amical-inainte-de-debutul-in-liga-2_5_1_size6.jpg)
Steaua se pregateste intens pentru startul noului sezon din Liga 2.
Recent promovata in Liga 2, echipa lui Daniel Oprita a uitat cum este sa pierzi. Dupa victoria clara din meciul de inaugurare a arenei din Ghencea, in fata lui OFK Belgrad, 6-0, 'miliarii' au invins-o pe Astra cu 3-1, intr-un amical jucat pe 14 iulie.
In ultimul amical, Steaua a jucat cu CS Afumati, echipa cu care s-a luptat pentru un loc in Liga 2 in barajul de promovare. In meciul de sambata, jucatorii lui Oprita au castigat cu 4-0. Bogdan Chipirliu a deschis scorul rapid, in minutul 11, iar tot el a reusit 'dubla' in minutul 59. Rasdan a marit avantajul in minutul 78, iar Rares Enceanu a inchis tabela de marcaj cu reusita sa din minutul 93.
Singurul meci pierdut din amicalele din aceasta vara a fost in fata Clinceniului, 1-2.
Prima etapa in Liga 2 are loc pe 31 iulie, iar luni, 19 iulie are loc tragerea la sorti a noului sezon.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News