Faza halucinanta in Liga a II-a, la Calarasi - Afumati! Un fotbalist a decis sa traga de timp in minutul 90, cand echipa sa ERA CONDUSA

Dunarea Calarasi CS Afumati liga a doua Liga a II-a Liga 2
Data publicarii: Sambata 10 Martie 2018, 18:49
Data actualizarii: Sambata 10 Martie 2018, 18:52

Dunarea Calarasi a invins-o cu 2-1 pe CS Afumati si continua cursa pentru promovarea in prima liga.

Dunarea Calarasi, echipa lui Dan Alexa, s-a impus cu 2-1 in meciul cu CS Afumati, disputat pe teren propriu.

Cea mai controversata faza a partidei a avut loc in minutul 89, atunci cand fundasul Constantin Robicek, de la Afumati, s-a hotarat sa traga de timp. Echipa sa era condusa cu 2-1 de Calarasi!

Robicek a intarziat circa un minut reluarea jocului, la o faza la care trebuia sa execute un aut! Arbitrul Marius Badea i-a acordat cartonasul galben.

Colegii lui Robicek erau in atac si cautau golul egalizator, insa nu au mai apucat sa revina, iar arbitrul a fluierat finalul.