Tragedie după Rapid - FC U Craiova. Un suporter a suferit un infarct în prelungirile meciului

Rapid FC U Craiova Superliga
Data publicarii: Sambata 11 Februarie 2023, 08:13
Data actualizarii: Sambata 11 Februarie 2023, 08:12

Un suporter al lui FC U Craiova a decedat în timpul meciului cu Rapid, câștigat de olteni în Giulești, scor 2-1.

Un suporter al lui FC U Craiova a decedat în timpul meciului cu Rapid

Anunțul a fost făcut de clubul FC U Craiova, la câteva ore după finalul jocului din Giulești. Eduard Vlad, în vârstă de 47 de ani, a suferit un infarct în prelungirile meciului.

"Din păcate, bucuria ne este umbrită de o veste tristă.

Fotbal Club Universitatea 1948 deplânge dispariția lui Eduard Vlad, suporter devotat al echipei, care a suferit un infarct în timpul prelungirilor din duelul cu Rapid.

Pe această cale, clubul nostru transmite sincere condoleanțe familiei îndurerate", a anunțat FC U Craiova.

Rapid - FC U Craiova 1-2

Rapid a pierdut contra lui FC U Craiova, pe teren propriu, scor 1-2, în runda cu numărul 25 din Liga 1.

În fața unui stadion plin, Rapid s-a văzut condusă după doar 45 de secunde. Juan Bauza a deschis scorul după doar 45 de secunde, în urma unei centrări a lui Baeten din corner. Adi Mutu a făcut două schimbări la pauză, însă giuleștenii au fost departe de forma arătată în precedentele jocuri și au mai încasat un gol în minutul 57, de la Bahassa.

Rapid a redus din handicap în minutul 87, după o execuție spectaculoasă a lui Iacob, însă nu a fost suficient pentru giuleșteni, care au suferit primul eșec pe teren propriu din acest sezon de Liga 1.

VIDEO Adrian Mititelu, după Rapid - FC U Craiova 1-2