Thiago suspendat 3 luni, Dubarbier si Marius Constantin, suspendati doua etape!

Marius Constantin Sebastian Dubarbier Thiago Superliga
Data publicarii: Miercuri 11 Martie 2009, 20:29
Data actualizarii: Miercuri 11 Martie 2009, 21:07

Fotbalistul echipei CFR Cluj, Sebastian Dubarbier, si fundasul formatiei Rapid, Marius Constantin, au fost suspendati cate doua etape, in urma eliminarilor din meciuruile jucate in etapa a XIX-a a Ligii I.

Dubarbier a fost amendat si cu 3.000 de lei, in timp ce Constantin a fost penalizat financiar cu 1.500 lei.

Sebastian Dubarbier a primit cartonasul rosu, in minutul 90 al meciului cu Gloria Buzau, castigat de CFR Cluj cu scorul de 1-0, pentru un cot aplicat in figura lui Dias.
Marius Constantin a fost eliminat deoarece l-a injurat arbitrul Robert Dumitru la meciul cu Farul Constanta si a primit cartonasul rosu in drum spre vestiare.

Comisia de Disciplina din cadrul FRF a hotarat astazi suspendarea fotbalistului dinamovist Constancia Thiago pentru o perioada de 3 luni.
Brazilianul nu s-a prezentat la reunirea lotului formatiei Dinamo dupa pauza de iarna, motivand ca nu si-a primit salariul de 3 luni, iar in acest sens, clubul din Stefan cel Mare a depus memoriu la Federatia Romana de Fotbal.

De asemenea, fotbalistul formatiei FC Arges, Daniel Balasa, a fost suspendat un meci si amendat cu 700 de lei, dupa eliminarea (doua cartonase galbene) din meciul cu Unirea Urziceni.