"Să lovești mingea atât de defectuos... Unde mai vezi chestii din astea?". Billel Omrani, criticat pentru evoluția cu Farul

FCSB Billel Omrani fcsb - farul Mihai Stoica Superliga
Data publicarii: Miercuri 01 Februarie 2023, 21:33
Data actualizarii: Miercuri 01 Februarie 2023, 21:40

FCSB a pierdut meciul cu Farul Constanța de pe Arena Națională după ce a încasat două goluri în 60 de secunde, în prelungirile partidei.

Deși a intrat în minutul 90 având 2-1 avantaj pe tabela de marcaj, vicecampioana României a încasat două goluri într-un minut în prelungiri de la Farul, unul dintre ele fiind un autogol al lui Billel Omrani.

Gigi Becali a recunoscut că a greșit schimbările și a declarat că nu ar fi trebuit să îl introducă pe Billel Omrani, cel care a provocat și autogolul, nereușind să respingă de pe linia porții.

"Anul trecut am avut 14 puncte avans, s-au făcut şapte şi au crescut la opt după trei etape (n.r. în play-off). Când CFR câştigă de maniera asta şi noi pierdem la fel, oricând se poate întâmpla şi invers. Ce să reproşez jucătorilor când am avut jocul la discreţia noastră?

Mă uitam la faza golului anulat, golul trei. Omrani, unde se calculează că este în offside, ceva infim, milimeetric, se făcea 3-1 şi cred că meciul se termina. Omrani îşi marchează autogol de pe linia porţii. Unde mai vezi chestii din astea? Se văd foarte rar. Şi la un atacant, să loveşti mingea atât de defectuos.

Are evoluţii oscilante. (n.r. de ce?) El ştie în primul rând. Se luptă pentru titularizare cu golgheterul campionatului. (n.r. Compagno) Este o mostră de seriozitate. Nu există antrenament după care el să nu fie în sală 45 de minute-o oră", a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.