Penalty dupa o atingere de PUF a lui Harut la Pereira sau pentru hent? Ce s-a intamplat la faza din care Avram a dat 11 metri

CFR Cluj Superliga INCA UN IMPRUMUT pentru CFR! Penalty facut CADOU de Avram pentru clujeni, intr-o repriza in care nu au jucat NIMIC
Data publicarii: Marti 28 Iulie 2020, 22:22
Data actualizarii: Miercuri 29 Iulie 2020, 00:56

Marius Avram a dat penalty in minutul 40 la un contact in careu intre Pereira si Harut.

Mingea centrata de pe partea dreapta l-a depasit pe Harut, aflat in duel cu Pereira. Fotbalistul CFR-ului a cazut de langa el, iar Avram a dat penalty fara sa aiba vreo ezitare. Reluarile arata ca Harut avea o pozitie fireasca a corpului si nu a avut in niciun moment intentia de a-l incomoda pe Pereira sa joace mingea. Deac a marcat de la 11 metri si a facut 1-0 in finalul unei reprize greu de urmarit.

Reluarile prezentate la finalul meciului ii dau argumente de penalty lui Avram. Papa a atins mingea cu mana in careu cu o secunda inainte ca Pereira sa cada in duel cu Harut.

Penalty-ul vine chiar in ziua in care Gazeta Sporturilor a dezvaluit ca Marius Avram are de recuperat 130 000 de euro de la angajatul CFR-ului Miklos Nagy, fost arbitru asistent. Nagy e acum team manager la echipa secunda a Clujului.