VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali, pregătit să mai transfere un fotbalist la FCSB. Condiția impusă de patron

Data publicarii: Luni 19 Septembrie 2022, 17:15
Data actualizarii: Luni 19 Septembrie 2022, 17:18

FCSB se află în subsolul clasamentului, pe poziția a 14-a, după nouă meciuri disputate în Superliga.

După un start extrem de slab de sezon, FCSB continuă seria rezultatelor negative. Trupa lui Nicolae Dică a mai pierdut o partidă, 1-2 împotriva Universității Craiova din Bănie.

Întrebat dacă va mai efectua transferuri la echipă după aceste eșecuri din campionat, Gigi Becali a spus condiția impusă prin care vor mai exista mutări la gruparea din Berceni.

Becali: „Probabil că o să mai aduc jucători”

„Eu cred că o să mai iau vreun jucător. Dacă vom fi la două trei puncte (înjumătățit), adică dacă o să fim la șase puncte de primul loc, atunci probabil că o să mai aduc jucători”, a spus Gigi Becali la PRO ARENA, în emisiunea „Ora exactă în sport”.

Universitatea Craiova - FCSB 2-1

Odată cu înfrângerea împotriva formației dirijate de Mirel Rădoi, FCSB se află la al patrulea rezultat negativ. Trupa lui Nicolae Dică a mai remizat cu FC Voluntari (1-1), a pierdut cu Farul (1-3) și a făcut egal cu Hermannstadt (2-2).

În Bănie, Mitrea a deschis scorul în minutul 32, Compagno a restabilit egalitatea din penalty în minutul 45+6, iar Oaidă a înscris un autogol în minutul 66, blocând tabela la 2-1 pentru gazde.

Transferurile FCSB-ului din acest sezon

Boban Nikolov (28 ani / mijlocaș central / liber de contract), David Miculescu (21 ani / atacant / UTA Arad / 1.7 milioane de euro), Andrea Compagno (26 ani / atacant / FCU Craiova 1948 / 1.5 milioane de euro), Eduard Radaslavescu (18 ani / mijlocaș central / FCV Farul / 500.000 de euro), Radu Boboc (23 ani / fundaș dreapta / FCV Farul / 400.000 de euro), Joyskim Dawa (26 ani / fundaș central / FC Botoșani / 350.000 euro), Vadim Rață (29 ani / închizător / FC Voluntari / 300.000 de euro), Marco Dulca (23 ani / închizător / Chindia Târgoviște / 250.000 de euro), Bogdan Rusu (32 ani / atacant / CS Mioveni / 200.000 euro), Joonas Tamm (30 de ani / fundaș central / Vorskla Poltava / liber de contract), Rachid Bouhenna (30 ani / fundaș central / CFR Cluj / liber de contract).