I-au BOMBARDAT pe final! Doua goluri in DOUA MINUTE pentru 'Mbappe' Coman si Olaru! UTA, prima infrangere in deplasare dupa un an! Aici ce s-a intamplat in FCSB 3-0 UTA Arad

FCSB Dennis Man florin tanase Liga 1 UTA Arad Superliga
Data publicarii: Sambata 05 Decembrie 2020, 19:52
Data actualizarii: Sambata 05 Decembrie 2020, 23:31

FCSB a bifat a saptea victorie consecutiva in meciul cu UTA de pe teren propriu!

FCSB 3-0 UTA Arad

FCSB s-a distantat la 5 puncte de Universitatea Craiova in clasament, pana la meciul pe care olteni il au luni cu Gaz Metan! Ros-albastrii au inceput slab meciul si l-au pierdut si pe Tanase, care a acuzat dureri musculare si a fost scos in minutul 32. Scorul la pauza a fost 0-0.

• FCSB - UTA Arad, LIVE TEXT de la ora 21:30 | Cu Man si Tanase refacuti, FCSB lupta pentru a 7-a victorie consecutiva in Liga 1!

Man a deschis scorul in minutul 74, dupa un penalty scos de Octavian Popescu, iar Florinel Coman, care a revenit pe teren dupa mai bine de 3 luni a inscris golul de 2-0 in minutul 90. Darius Olaru a dat lovitura pe final, in al doilea minut de prelungiri cu un gol cu capul, stabilind astfel scorul final.

FINAL!

Min. 92: GOOOOOL FCSB! Darius Olaru trimite cu capul in prelungirile partidei dupa o centrare buna a lui Ovidiu Popescu!

Min. 90: GOOOOOL FCSB! Florinel Coman inscrie dupa un efort superb al lui Morutan, care a reusit sa tina balonul in teren si sa centreze in interiorul careului! Extrema FCSB a trimis peste Iacob direct in poarta!

Min. 82: Dubla schimbare la FCSB! Dennis Man si Octavian Popescu ies din teren, in locul lor intra Sut si Ovidiu Popescu.

Min. 82: Lovitura libera pentru FCSB! Florinel Coman centreaza, balonul este respins de Albu, care este aproape de autogol! Mingea trece putin peste transversala.

Min. 76: GOOOOOL FCSB! Dennis Man executa impecabil lovitura de pedeapsa si deschide scorul pe Arena Nationala!

Min. 75: PENALTY FCSB! Octavian Popescu este faultat in careu de Erico, iar arbitrul a aratat punctul cu var.

Min. 71: Hora vede cartonasul galben dupa un fault la Miron.

Min. 68: Inca o schimbare la FCSB! Florinel Coman intra in locul lui Buziuc!

Min. 67: OCAZIE FCSB! Darius Olaru suteaza puternic de la marginea careului, Iacob scoate din nou!

Min. 62: OCAZIE FCSB! Octavian Popescu primeste de la Buziuc la marginea careului si suteaza direct, balonul este scos cu noroc de Iacob!

Min. 58: Nelut Rosu vede al doilea cartonas galben dupa un fault la Buziuc si este eliminat!

Min. 57: DUBLA OCAZIE FCSB! Dennis Man primeste in careu de la Olaru si suteaza, insa Iacob respinge! Balonul ajunge la Morutan, care centreaza pentru Octavian Popescu. Mijlocasul suteaza, dar balonul este respins de Rumbullaku.

Min. 48: Actiune superba a lui Octavian Popescu in interiorul careului! Mijlocasul si-a driblat frumos adversarii si a incercat sa centreze, insa nu se afla nimeni in fata portii!

Min. 49: Vlad Morar vede cartonasul galben dupa o intrare la Morutan!

Min. 46: Cate o schimbare pentru fiecare echipa la pauza. Perianu a intrat in locul lui Simion la FCSB, in timp ce Buhaescu a fost trimis in teren in locul lui Miculescu pentru UTA.

Min. 46: A inceput a doua repriza!

PAUZA

Min. 45+2: OCAZIE FCSB! Buziuc primeste in careu, ii trimite lui Morutan cu capul, insa mijlocasul a trimis in bratele portarului!

Min. 42: Pantiru vede cartonasul galben pentru simulare dupa un contact cu Miculescu.

Min. 32: OCAZIE UTA! Eroare uriasa a lui Vlad, care i-a trimis mingea lui Hora! Atacantul a sutat in bara.

Min. 30: Florin Tanase acuza dureri musculare si iese din teren. In locul lui intra Buziuc.

Min. 22: Cretu patrunde frumos in careu si suteaza din coltul din 16 metri, balonul e deviat de Olaru, dar Iacob reuseste sa prinda.

Min. 20: Dennis Man combina frumos cu Morutan, care suteaza de la marginea careului, dar balonul trece mult pe langa poarta.

Min. 14: OCAZIE FCSB! Olimpiu Morutan bate lovitura libera si suteaza puternic, dar balonul se duce in transversala, cu noroc pentru Iacob.

Min. 13: Centrare buna a lui Morutan, probleme in aparare la UTA, balonul ajunge la Octavian Popescu, care este faultat de acelasi Nelut Rosu la marginea careului!

Min. 12: Nelut Rosu il faulteaza pe Octavian Popescu si vede cartonasul galben!

Min. 11: Octavian Popescu a incercat o centrare la bara a doua, insa a trimis prea tare! Pantiru a reusit sa tina balonul in teren.

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de start:

Toni Petrea a facut schimbari in primul 11! Dennis Man, Florin Tanase si Darius Olaru incep titulari partida cu UTA, in timp ce Florinel Coman, recuperat dupa accidentarea cu Backa Topola, a fost lasat pe banca de Toni Petrea. De asemenea, Octavian Popescu va incepe titular in echipa ros-albastrilor.

In a 12-a etapa a Ligii 1, FCSB joaca pe teren propriu contra celor de la UTA Arad.

Echipa lui Gigi Becali este lider solitar in Liga 1, cu 27 de puncte, cu doua mai mult decat Universitatea Craiova, care ocupa pozitia secunda a clasamentului. Dupa 11 etape, aradenii sunt pe locul 6, cu 17 puncte.

FCSB este neinvinsa de 6 etape in campionat, reusind dupa victoria cu Gaz Metan Medias (3-2) sa egaleze un record stabilit in perioada 2013-2014 de echipa antrenata atunci de Laurentiu Reghecampf.

De cealalta parte, UTA Arad are si ea un parcurs bun, in ultimele 7 etape fiind invinsa doar de Gaz Metan (1-3), obtinand in celelalte 6 partide 4 victorii si doua remize.

Meciul dintre FCSB si UTA Arad este programat de la ora 21:30 si va fi transmis in format LIVE TEXT pe www.sport.ro.