VIDEO Dinamo și-a găsit portar! Adnan Golubovic a făcut minuni în amicalul cu Zalaegerszeg, echipă din cupele europene

Dinamo Adnan Golubovic Karim Abdallah Ovidiu Burca Zalaegerszeg Superliga
Data publicarii: Luni 03 Iulie 2023, 08:25
Data actualizarii: Luni 03 Iulie 2023, 08:27

”Câinii” lui Ovidiu Burcă au pierdut greu, pe final, în fața deținătoarei Cupei Ungariei, scor 0-1.

După 1-0 cu Slaven Belupo din prima ligă a Croației, Dinamo a jucat duminică seara al doilea amical din cantonamentul cu Slovenia, 0-1 cu Zalaegerszeg, deținătoarea Cupei Ungariei și participantă în cupele europene.

Primul ”unsprezece” folosit de Ovidiu Burcă a fost:

Golubovic - Gabriel de Moura, Giafer, Patriche, R. Grigore, Amzăr - Al. Irimia, Dani Iglesias, Gorka Larrucea - Bani, Ghezali.

Au mai intrat: N. Roșu, Bena, I. Roșu, Țîră, Abdallah, Buleică, D. Irimia.

Adnan Golubovic și Karim Abdallah au debutat la Dinamo

Portarul sloven Adnan Golubovic a făcut un meci mare, în ciuda golului primit în minutul 87, având câteva intervenții senzaționale în fața atacanților echipei maghiare.

A debutat și Karim Abdallah, atacantul cu meciuri în naționalele de juniori ale Franței și în reprezentativa de seniori a Madagascarului.

Antrenorul Ovidiu Burcă despre jucătorii noi de la echipă

”Sunt jucători pe care îi cunoaștem, nu sunt surprize, așteptăm mult de la ei, sunt jucători valoroși și eu cred că, atunci când vor fi la capacitate maximă, vor fi soluții foarte bune pentru echipă.

Goncalo a avut doar un antrenament cu echipa, am decis să nu riscăm, deși inițial mă gândisem să îi dau câteva minute, cred că i-aș fi frustrat pe cei care au intrat în repriza a doua.

E important să nu accidentam niciun jucător”, a explicat Ovidiu Burcă la finalul meciului, conform Radio Dinamo 1948.