Dinamo 1-2 Botosani | Reactia lui Fabbrini dupa ce a ingropat Dinamo! "Trebuie sa ne gandim la noi acum, nu la altii"

Dinamo - Botosani Diego Fabbrini Dinamo Fabbrini Botosani play-off Superliga Dinamo 1-2 Botosani | Reactia lui Fabbrini dupa ce a ingropat Dinamo! "Trebuie sa ne gandim la noi acum, nu la altii"
Data publicarii: Duminica 17 Februarie 2019, 22:21
Data actualizarii: Duminica 17 Februarie 2019, 22:27

Botosani a invins Dinamo si a scos echipa lui Rednic din orice calcul posibil pentru play-off.

Diego Fabbrini a fost cel care a marcat golul victoriei pentru Botosani. Reusita lui a venit in minutul 75. Primele doua goluri ale partidei au fost marcate de Montini, in minutul 24, si de Golofca, patru minute mai tarziu.

Fabbrini a explicat ca Botosani nu este inca in play-off si trebuie sa se concentreze la maximum pentru urmatoarele doua paride cu Gaz Metan acasa si cu Viitorul in deplasare.

"Am jucat bine, am facut o performanta uriasa. Sunt fericit pentru rezultat, trebuie sa ne revenim si sa ne concentram pe urmatorul meci.

Acum sunt foarte fericit aici, la Botosani, cu familia. Trebuie sa dau totul pentru echipa mea.

Meciurile cu Dinamo sunt ca toate celelalte meciuri.

Cred ca trebuie sa ne gandim la noi acum, nu la altii. Am pregatit meciul bine, am facut ceea ce trebuia si nimic mai mult.

Speram cu totii la play-off, inca doua meciuri, sunt multe echipe aproape de play-off. Acum, daca s-ar termina, am fi in play-off, dar inca mai avem doua meciuri.

Nu ma gandesc acum la viitor. Toata lumea a jucat bine, trebuie sa continuam sa jucam aici, la Botosani, in continuare", a spus Fabbrini dupa meci.