Moment incredibil in Serie A! Au sarbatorit golul de 2-1, la 4 minute distanta scorul devenea 1-2! Cum a fost posibil

Serie A Giovanni Simeone Sistemul VAR SPAL - Fiorentina Veretout Italia Moment incredibil in Serie A! Au sarbatorit golul de 2-1, la 4 minute distanta scorul devenea 1-2! Cum a fost posibil
Data publicarii: Duminica 17 Februarie 2019, 16:12
Data actualizarii: Duminica 17 Februarie 2019, 16:18

Fiorentina a castigat cu 4-1 pe terenul celor de la SPAL.

Sistemul VAR a oferit o noua premiera in Serie A in partida dintre cei de la SPAL si Fiorentina! Oaspetii au cerut penalty la scorul de 1-1 in minutul 74, arbitrul a decis sa lase jocul sa continue. Cei de la SPAL au recuperat mingea, au construit o faza periculoasa ce a dus la inscrierea golului de 2-1!

Arbitrului i-a fost semnalat insa ca s-a inselat in ceea ce priveste penalty-ul neacordat Fiorentinei asa ca centralul s-a dus sa verifice pe un ecran faza! Dupa ce a vazut reluarea, a decis sa anuleze golul celor de la SPAL si sa acorde penalty pentru Fiorentina!

Veretout a transformat penalty-ul si scorul a devenit 2-1 pentru Fiorentina! Cei de la SPAL au cazut total dupa aceasta faza, Simeone inscriind la 1 minut distanta golul de 3-1, pentru ca Gerson sa inscrie in minutul 88 golul de 4-1.