Jose Mourinho și-a pus jucătorii să facă poză de grup după înfrângerea cu Napoli: „Ce ECHIPĂ!” Chipurile lor spun tot

Jose Mourinho AS Roma Napoli Italia
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Luni 30 Ianuarie 2023, 14:31
Data actualizarii: Luni 30 Ianuarie 2023, 14:32

Napoli și AS Roma s-au duelat în etapa cu numărul 20 din Serie A, scor 2-1.

Napoli merge „ceas” în Italia, acolo unde are un singur meci pierdut în campionat, duelul cu Inter din primul meci al anului, scor 0-1. Echipa lui Spaletti este lider în Serie A, cu  53 de puncte obținute în 20 de meciuri jucate, având un avans de 13 puncte față de Inter, ocupanta locului secund.

Scorul a fost deschis se Osimhen, care a marcat din pasa lui Kvaratskhelia, însă El Shaarawy, intrat la pauză, a egalat în minutul 75. Giovanni Simeone a dat lovitura în minutul 86. Astfel, seria de șase meciuri consecutive fără înfrângere pentru AS Roma a fost oprită.

AS Roma se află pe locul șase în clasament, având 37 de puncte obținute.

Jose Mourinho și-a pus jucătorii să facă poză după înfrângerea suferită

Jose Mourinho (60 ani) este cunoscut deja ca fiind un antrenor atipic. Astfel, portughezul a surprins, la finalul meciului, când a postat o fotografie pe contul de Instagram. Antrenorul și-a pus jucătorii să facă poză de grup, în ciuda faptului că echipa a pierdut și a postat și un mesaj motivațional.

„Ce ECHIPĂ și ce SPIRIT, ce PRESTAȚIE. Haideți...Ne vedem miercuri pe Olimpico”, a scris Mourinho, deși pe fața jucătorilor se vedea supărarea înfrângerii.

„Am jucat bine încă din primul minut. A fost un interval de 10-15 minute după golul lui Osimhen când am simțit înjustiția de a fi conduși. Pe lângă asta, echipa a fost mereu în control, a făcut pressing sus, a recuperat balonul și s-a apărat bine”, a spus Mourinho pentru DAZN conform football-italia.net.