Cristiano Ronaldo, GOL la 7 minute de la debutul pentru Juventus! Cum a marcat portughezul in primul meci din Italia. VIDEO

Cristiano Ronaldo cristiano ronaldo juventus Cristiano Ronaldo Villar Perosa Juventus Torino Ronaldo Juventus Italia Cristiano Ronaldo Juventus
Data publicarii: Duminica 12 August 2018, 19:14
Data actualizarii: Duminica 12 August 2018, 20:01

Juventus Torino il arata lumii pentru prima data pe Cristiano Ronaldo.

Din articol

LIVE UPDATE

FINAL! Juventus castiga cu 5-0 meciul amical cu echipa Primavera. Partida s-a incheiat in minutul 72, dupa invazia fanilor pe teren, o traditie a acestui amical. Ronaldo a jucat 45 de minute si a reusit un gol.

min 40 GOL JUVE! Dybala face dubla! Juventus conduce cu 4-0 in meciul cu Juventus Primavera!

min 30 GOL JUVE! Dybala inscrie in urma unui faze facute de Douglas Costa si Bernardeschi!

min 17 Autogol Juve Primavera! Capellini incearca sa-l opreasca pe Ronaldo, dar isi trimite in proprie poarta!

min 7: GOL RONALDO! Portughezul preia in careu si inscrie cu un sut puternic!

Cristiano Ronaldo debuteaza la Juventus intr-un sat din Italia. E un amical anual ce se tine la Villar Perosa, satul unde familia Agnelli detine o casa de vacanta.

Juventus intalneste echipa Primavera, iar Cristiano Ronaldo este anuntat titular. Arena de 5000 de locuri este neincapatoare. Cererea de bilete a fost imensa deoarece toti fanii lui Juve au vrut sa vada Balonul de Aur la lucru in tricoul campioanei Italiei.

Echipele probabile

JUVENTUS (4-1-3-2): Szczesny; Cuadrado, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur; Bernardeschi, Emre Can; Douglas Costa, Ronaldo, Dybala.

Rezerve: Pinsoglio, Barzagli, Rugani, Marchisio, Pjanic, Cancelo, Khedira. All.: Allegri.

JUVENTUS PRIMAVERA (4-3-3): Perin, Lucas Rosa, Serrao, Capellini, Gozzi; Portanova, Makoun, Caviglia; Campos, Petrelli, Galvagno.

Rezerve: Loria, Adamoli, Anzolin, Abreu, Bandeira, Baloca, Dadone, Di Francesco, Leone, Meneghini, Taboada, Morrone, Penner, Pereira, Pinelli, Siano, Heubang. All.: Baldini.