"Am discutat si am hotarat asta!" Decizia luata de Allegri dupa ce Cristiano Ronaldo a calificat Juventus in sferturile UCL: ce se intampla cu portughezul

Autor: Sport.ro
Sambata 16 Martie 2019, 17:47

Hat-trick-ul lui Cristiano Ronaldo a dus Juventus in sfeturile UCL!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Cristiano Ronaldo primeste o pauza in dar din partea celor de la Juventus, dupa ce a calificat echipa italiana in sfeturile UEFA Champions League cu un hat-trick!

Starul portughez nu va face parte din lotul lui Juve pentru meciul din Serie a cu Genoa de duminica, pentru ca trebuie sa-si incarce bateriile.

Antrenorul lui Juventus, Massimiliano Allegri, a dezvaluit ca Cristiano Ronaldo nu va juca in meciul cu Genoa de duminica, dupa ce si-a castigat dreptul la o pauza.

"Cristiano are nevoie de odihna si, prin urmare, nu va merge la Genoa. Cristiano a jucat o multime de meciuri in acest an. Am discutat si el a fost de acord cu ideea mea de a-l menaja iniante de urmatoarele meciuri din UCL", a marturisit Allegri.

Cristiano Ronaldo a jucat 36 de meciuri in acest sezon in toate competitiile si a marcat 24 de goluri.

Aceste eforturi au adus Juventus aproape de un nou trofeu in Serie A si au mentinut echipa italiana in lupta pentru Champions League.

Portughezul a marcat 3 goluri in returul confruntarii cu Atletico Madrid din optimile UEFA Champions League si a adus calificarea lui Juve in sferturi, cand nimeni nu mai credea. In tur, Juve fusese invinsa cu 2-0 de Atletico.

Mesajul lui Mihai Tudose după ce a suferit un infarct. Starea în care se află fostul premier