"Am discutat si am hotarat asta!" Decizia luata de Allegri dupa ce Cristiano Ronaldo a calificat Juventus in sferturile UCL: ce se intampla cu portughezul

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Juve cristiano ronaldo juventus juventus Ronaldo Juventus Italia "Am discutat si am hotarat asta!" Decizia luata de Allegri dupa ce Cristiano Ronaldo a calificat Juventus in sferturile UCL: ce se intampla cu portughezul
Data publicarii: Sambata 16 Martie 2019, 17:47
Data actualizarii: Sambata 16 Martie 2019, 17:50

Hat-trick-ul lui Cristiano Ronaldo a dus Juventus in sfeturile UCL!

Cristiano Ronaldo primeste o pauza in dar din partea celor de la Juventus, dupa ce a calificat echipa italiana in sfeturile UEFA Champions League cu un hat-trick!

Starul portughez nu va face parte din lotul lui Juve pentru meciul din Serie a cu Genoa de duminica, pentru ca trebuie sa-si incarce bateriile.

Antrenorul lui Juventus, Massimiliano Allegri, a dezvaluit ca Cristiano Ronaldo nu va juca in meciul cu Genoa de duminica, dupa ce si-a castigat dreptul la o pauza.

"Cristiano are nevoie de odihna si, prin urmare, nu va merge la Genoa. Cristiano a jucat o multime de meciuri in acest an. Am discutat si el a fost de acord cu ideea mea de a-l menaja iniante de urmatoarele meciuri din UCL", a marturisit Allegri.

Cristiano Ronaldo a jucat 36 de meciuri in acest sezon in toate competitiile si a marcat 24 de goluri.

Aceste eforturi au adus Juventus aproape de un nou trofeu in Serie A si au mentinut echipa italiana in lupta pentru Champions League.

Portughezul a marcat 3 goluri in returul confruntarii cu Atletico Madrid din optimile UEFA Champions League si a adus calificarea lui Juve in sferturi, cand nimeni nu mai credea. In tur, Juve fusese invinsa cu 2-0 de Atletico.