NEWS ALERT Sold-out istoric pentru Rapid - Vipers, în sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

Rapid - Vipers Rapid liga campionilor sold out Handbal
Data publicarii: Vineri 31 Martie 2023, 12:55
Data actualizarii: Vineri 31 Martie 2023, 13:19

Rapid a scos la vânzare, vineri, biletele pentru meciul tur cu Vipers Kristiansand din sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin.

Toate biletele s-au vândut în aproximativ 40 de minute! Partida Rapid - Vipers va avea loc pe 30 aprilie, de la ora 15:00, în Sala Polivalentă.

Rapid - Vipers, sold-out

5000 de spectatori vor fi prezenți la duelul din Sala Polivalentă. Și galeria de la fotbal va fi prezentă, așa cum s-a întâmplat pe tot parcursul acestui sezon.

CS Rapid a făcut anunțul în privința biletelor: "Meciul cu Vipers din sferturile Ligii Campionilor se va juca cu casa închisă! (Probabil) cel mai rapid SOLD-OUT din istoria handbalului mondial. (Probabil) nicio sală de 20.000 de locuri nu era de ajuns având în vedere interesul uriaș pentru această partidă. Rămâne cum am stabilit: Împreună suntem de neclintit!", a transmis CS Rapid, pe Facebook.

Returul Vipers - Rapid, din Norvegia, va avea loc pe 6 mai, de la ora 17:00. Învingătoarea se va califica în Final Four-ul EHF Champions League.

Rapid s-a calificat în sferturi după "o dublă" nebună cu Krim Ljubljana. După ce în tur au pierdut la o diferență de cinci goluri, 24-29, campioanele au întors soarta în returul din Polivalentă. Giuleștencele s-au impus la o diferență de șase goluri în rertur, 30-24. Sorina Grozav a înscris golul decisiv în ultimul minut, de la 7 metri.

Meciurile din Liga Florilor pot fi urmărite în direct pe Pro Arena și în format live video pe site-ul wwww.sport.ro.

Prețul pentru meciul Rapid - Vipers nu au fost deloc ridicate. Un bilet la peluză a costat 15 lei, în timp ce un tichet la Tribuna I a costat 30 de lei. Biletele de la Tribuna II au costat 25 de lei.

Două echipe din România în sferturile Ligii Campionilor

În mod istoric, România are două echipe calificate în sferturile de finală din Liga Campionilor la handbal feminin. Campioana Rapid se luptă cu Vipers Kristiansand, iar CSM București va înfrunta Team Esbjerg, din Danemarca.

CSM București va juca primul meci în deplasare, pe 30 aprilie, de la ora 17:00. Returul va avea loc în Sala Polivalentă, pe 7 mai, de la ora 17:00.

Celelalte meciuri din sferturile de finală sunt Ferencvaros - Metz și Odense - Gyor. Final Four-ul Ligii Campionilor va avea loc la Budapesta, capitala Ungariei, pe 3 și 4 iunie. Sala MVM Dome va găzdui partidele.