CM HANDBAL | ROMANIA - SENEGAL 29-24! Cadou de Ziua Nationala: Romania castiga primul meci de la Mondial si spala rusinea cu Spania

Romania campionat mondial handbal 2019 cm handbal romania senegal Handbal CM HANDBAL | ROMANIA - SENEGAL, LIVE 11:00! Meciul revansei pentru Neagu&Co: Romania a inceput cu un esec de proportii cu Spania
Data publicarii: Duminica 01 Decembrie 2019, 12:28
Data actualizarii: Duminica 01 Decembrie 2019, 12:28

ROMANIA - SENEGAL 29-24

Min 58 Senegal se apropie din nou la trei goluri!
Min 50
Ostase marcheaza, dar imediat primim gol pe urmatorul atac!
Min 45
Neagu marcheaza si de la 7 metri!
Min 43
Neagu marcheaza inca o data! Aruncare imposibila pentru portarul advers!
Min 40
Cristina Neagu, la al optulea gol in acest meci!
Min 39
Senegal, la doar un gol in spatele Romaniei!
Min 38
Romania nu reuseste sa se mai desprinda de adversare asa cum a facut in prima repriza!
Min 33
Primul gol al reprizei secunde a fost reusit de Cristina Neagu!
Min 31 A inceput repriza a doua!

Min 30 Final de prima repriza!
Min 29
Senegal marcheaza inca o data, cum altfel, daca nu de la 7 metri!
Min 28
Gol in vinclu, a sasea reusita a Cristinei Neagu!
Min 26
Neagu marcheaza!
Min 25
In sfarsit, mai marcam si noi! Romania conduce la trei goluri!
Min 22
Senegal se apropie la doar 4 goluri de Romania!
Min 17
Neagu marcheaza inca o data! Patru goluri pentru Cristina!
Min 15
Cristina Neagu marcheaza inca o data!
Min 14
Senegal reduce din diferenta tot de la 7 metri!
Min 13
Crina Pintea marcheaza si ea! Romania, la 6 goluri distanta de Senegal!
Min 12
Neagu, la primul sau gol in acest meci! Aruncare plasata exact langa bara!
Min 11
Perianu marcheaza al doilea gol! Reusita vine in inferioritate numerica!
Min 10
Anca Polocoser, MVP-ul meciului pana acum: a reusit 3 goluri din tot atatea aruncari!
Min 9
Senegal inscrie din 7 metri!
Min 8
Ne distantam din nou la trei goluri! Primul contraatac reusit de romance: in meciul cu Spania nu am avut niciun contraatac!
Min 7
Udristoiu marcheaza si conducem din nou la doua goluri!
Min 6
Senegal pare ca a intrat abia acum in ritmul partidei! A marcat rapid doua goluri!
Min 5
Kamara inscrie primul gol al nationalei africane!
Min 4
Ne distantam la 3 goluri! Polocoser a reusit ultimele doua goluri!
Min 3
Romania marcheaza din nou, dar dupa ce Dedu a avut o parada senzationala!
Min 2
Prima aruncare, primul gol! Perianu deschide scorul!
Min 1 A inceput partida!

Romania - Senegal, ora 11:00, este la doilea meci al Romeniei la Campionatul Mondial de handbal si partida in care nationala lui Ryde se poate revansa in fata fanilor.

Romania a inceput cum nu se poate mai prost Campionatul Mondial. A pierdut categoric primul meci cu Spania, scor 16-31. Diferenta de 15 goluri a reprezentat a doua cea mai drastica infrangere din istoria participarilor la Campionatul Mondial. Franta ne-a invins in 2011 la 19 goluri diferenta, scor 20-39!

"Nu stiu, trebuie sa facem ceva, pentru ca mai sunt 4 meciuri, am vazut ca si Senegal joaca foarte bine. Muntenegru s-a descurcat... sau, ma rog, a castigat foarte greu impotriva Senegalului. Jucand asa, nu putem sa castigam meciuri, dar asta nu e fata Romaniei si ne vom stradui sa aratam mult mai bine in urmatoarele meciuri. Eu cred ca echipa Romaniei poate mult mai mult decat atat", a declarat Cristina Neagu.

Senegal a pierdut greu in primul meci cu Muntenegru. Senegal a condus la pauza, dar a pierdut in cele din urma la patru goluri.