VIDEO Chelsea a pierdut OSCARUL! Di Matteo da vina pe arbitrul meciului cu Juventus! A avut doua penalty-uri?

Chelsea juventus oscar Grupe
Data publicarii: Joi 20 Septembrie 2012, 09:26
Data actualizarii: Joi 20 Septembrie 2012, 09:27

Detinatoarea Ligii a avut 2-0 dupa dubla fantastica a lui Oscar din minutele 31 si 33, dar a fost egalata de campioana Italiei.

Chelsea n-a inceput bine noul sezon din Champions League. Echipa lui Di Matteo a dat lovitura prin Oscar in prima repriza, brazilianul fiind la primul meci ca titular pe Stamford Bridge. Italienii au revenit insa in repriza a doua si au egalat prin Vidal si Quagliarella.

Roberto Di Matteo acuza arbitrajul de la acest meci si reclama o lovitura de la 11 metri si o eliminare. El cere UEFA sa investigheze, chiar daca e constient ca rezultatul va ramane neschimbat. "Arbitrul nu a facut nimic la multe intrari dure. Pentru noi, meciul e terminat, dar UEFA ar trebui sa vada fazele. Am avut penalty, e al doilea meci cand se intampla asta", a declarat italianul.