Neymar a DISTRUS Argentina in Superclasico cu un gol in minutul 93! Brazilia, aproape de al 10-lea trofeu! VIDEO!

Neymar Brazilia Campionate externe
Data publicarii: Joi 20 Septembrie 2012, 08:28
Data actualizarii: Joi 20 Septembrie 2012, 08:29

Prima mansa din Superclasico dintre Brazilia si Argentina a avut loc azi noapte!

Aseara s-a jucat prima mansa din Superclássico das Américas intre Brazilia si Argentina! Gazdele au reusit sa castige cu 2-1 si se apropie de al 10-lea trofeu! Argentina, cea care are doar 4 trofee, a deschi scorul prin Martinez in minutul 19. Paulinho a egalat 6 minute mai tarziu.

Victoria a fost adusa de Neymar intr-un mod dramatic - in minutul 90+3, atacantul celor de la Santos a transformat cu sange rece un penalty!

Brazilia- Jefferson; Lucas Marques, Dedé, Réver e Fábio Santos; Ralf, Paulinho e Jadson (Thiago Neves); Lucas (Wellington Nem), Luis Fabiano (Leandro Damião), Neymar.
Antrenor: Mano Menezes.

ARGENTINA - Ustari; Lisandro (Vergini), Desábato, Sebá Domínguez; Peruzzi, Clemente Rodríguez, Maxi Rodríguez, Braña e Guiñazu; Martínez (Somoza), Barcos (Funez).
Antrenor: Alejandro Sabella.