VIDEO Golul care a făcut-o campioană pe Bayern Munchen! Bijuteria lui Jamal Musiala, din minutul 89

Bundeliga Bayern Munchen jamal musiala Germania
Data publicarii: Sambata 27 Mai 2023, 18:30
Data actualizarii: Sambata 27 Mai 2023, 19:41

Bayern Munchen a câștigat un nou titlu de campioană în Bundesliga, al 11-lea consecutiv pentru bavarezi.

După mai multe sezoane în care a dominat autoritar competiția internă, lupta pentru titlu de campioană a fost una incendiară de această dată, câștigătoarea fiind stabilită în ultima etapă.

Aflată pe primul loc, la două puncte distanță față de urmăritoare, Borussia Dortmund a încheiat la egalitate, scor 2-2, cu Mainz, după ce a fost condusă cu 0-2, timp de 69 minute.

Bayern Munchen s-a impus cu FC Koln, scor 2-1, într-un final dramatic, în care Jamal Musiala a marcat golul victoriei, în minutul 89, după ce fusese egalată în minutul 81, din penalty.