VIDEO Neymar, 'la munca de jos' după ce a câștigat Supercupa Franței! S-a apucat să își medalieze coechipierii la ceremonie

Neymar Paris Saint-Germain PSG Supercupa Frantei Franta
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Luni 01 August 2022, 09:24
Data actualizarii: Luni 01 August 2022, 09:26

Paris Saint-Germain a câștigat Supercupa Franței după ce s-a impus cu scorul de 4-0 în duelul cu Nantes, de duminică seară.

Campioana Franței a strălucit pe Bloomfield Stadium din Tel Aviv, iar în absența lui Kylian Mbappe, suspendat din cauza cartonașelor galbene acumulate în sezonul trecut, Leo Messi și Neymar au fost cei care au făcut spectacol. Scorul a fost deschis de argentinian, în minutul 22, cu o reușită superbă, ce a amintit de perioada sa de glorie de la FC Barcelona.

Neymar a mărit avantajul, în al cincilea minut de prelungiri ale primei reprize, cu o execuție superbă, din lovitură liberă. Nici Sergio Ramos nu s-a lăsat mai prejos, reușind să își treacă numele în dreptul marcatorilor, în minutul 57, cu un super-gol cu călcâiul. Tabela de marcaj a fost închisă de același Neymar, care a mai înscris o dată, din penalty, în minutul 82.

Neymar și-a medaliat colegii la ceremonia de premiere

Fotbalistul brazilian a prezentat o mare formă de joc, încântându-i pe fani cu prestația sa. La finalul meciului, Neymar a fost protagonistul unor imagini spectaculoase, fiind surprins în timp ce a preluat funcția oficialilor ce trebuiau să înmâneze medaliile, alegând să își medalieze el colegii.