VIDEO „Mă simt ca acasă aici!” Radu Drăgușin, euforic după primul meci în care a jucat multe minute la Tottenham

radu dragusin Premier League Tottenham Fotbal intern Radu Drăgușin / Foto: Getty Images
Data publicarii: Duminica 10 Martie 2024, 20:08
Data actualizarii: Duminica 10 Martie 2024, 20:15

Tottenham s-a impus la scor pe terenul lui Aston Villa (4-0), într-un meci în care fundașul român Radu Drăgușin a evoluat pentru 41 de minute, plus prelingiri.

La finalul meciului, Drăgușin (22 de ani) a spus că s-a simțit foarte bine pe gazon și că speră ca evoluția sa în meciul cu Aston Villa să-i aducă mai multe minute pe viitor.

„Sunt foarte fericit că am câștigat astăzi. A fost un meci foarte important și ne bucurăm că am obținut puncte importante pentru cursa noastră pentru competițiile europene.

Au jucat bine (n.r. - adversarii), însă au luat cartonaș roșu și nu au mai putut să pună presiune pe noi, ceea ce ne-a permis să controlăm jocul pe tot parcursul meciului.

Da, îmi lipsea acest sentiment (n.r. - emoția de a fi te teren). Sunt foarte fericit și privesc înainte. M-am simțit foarte bine pe gazon, am avut un ritm foarte bun și cum am spus, sper să primesc cât mai multe șanse de a juca.

Ne vom concentra pe fotbalul nostru, să jucăm cât mai bine, pentru că avem un fotbal frumos și sperăm că vom reuși să scoate rezultate bune.

Mă simt foarte bine în Anglia. Oamenii de la club m-au primit foarte bine și deja mă simt ca acasă aici”, a spus Radu Drăgușin după victoria cu Aston Villa.

Primul meci important pentru Drăgușin la Tottenham

Drăgușin a fost trimis pe teren în minutul 49, după accidentarea lui Micky van de Ven. În minutul 61 fundașul român a văzut cartonașul galben după ce nu i-a lăsat pe cei de la Villa să repună rapid o minge.

Odată cu evoluția din meciul cu Villa, Drăgușin a ajuns la 49 de minute în tricoul lui Spurs.