„A fost blocat ușor!” Jucătorul de la FCSB care l-a dezamăgit pe Viorel Moldovan după meciul cu Petrolul

David Miculescu FCSB Petrolul Ploiesti Fotbal intern Viorel Moldovan
Data publicarii: Duminica 03 Martie 2024, 22:54
Data actualizarii: Duminica 03 Martie 2024, 22:56

FCSB, liderul din Superliga, s-a impus cu 1-0, pe teren propriu, în etapa cu numărul 29, în fața Petrolului Ploiești.

Fostul internațional Viorel Moldovan a analizat jocul celor două echipe și a dezvăluit care a fost jucătorul care l-a dezamăgit cel mai tare.

„De la Petrolul te așteptai la mai mult, mai ales că ei aveau pretenții de playoff și doar o victorie conta pentru ei in această seară.

Pentru FCSB, o victorie muncită. A fost o victorie meritată, însă a fost obținută cu multă trudă. A fost echipa care a avut inițiativa și ocaziile au fost de partea lor.

Nu putem remarca multe aspecte, însă FCSB a fost foarte periculoasă pe finalul primei reprize. A doua repriză a fost începută foarte bine de FCSB, care a schimbat trei jucători la pauză.

Trei mutări care au fost foarte bine făcute. Miculescu, îmi pare foarte rău pentru el, însă nu a reușit să facă mare lucru și a fost blocat ușor de defensiva celor de la Petrolul”, a spus Viorel Moldova la Primasport.

FCSB - Petrolul Ploiești

Singurul gol al partidei a fost marcat de Luis Phelipe din pasa lui Florinel Coman, în primul  minut al părții secunde.

În urma victoriei de duminică seară, FCSB a acumulat 64 de puncte în vârful clasamentului, în timp ce Petrolul Ploiești a rămas pe zece, cu 35 de puncte.

În ultima etapă, FCSB o va întâlni pe Rapid,  pe Arena Națională, în timp ce Petrolul Ploiești va primi vizita lui Sepsi.