"Regele exterioarelor" din Voluntari. Cum a comentat Ciobotariu debutul lui Budescu

Budescu ciobotariu voluntari Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 22 Ianuarie 2022, 18:36
Data actualizarii: Sambata 22 Ianuarie 2022, 18:43

Constantin Budescu a declarat la finele partidei că putea ajunge la FCU Craiova, formația lui Adrian Mititelu.

Chindia Târgovişte a terminat la egalitate cu FC Voluntari, 0-0, sâmbătă, pe teren propriu, la Ploieşti, într-un meci din etapa a 22-a a Ligii I de fotbal.

FC Voluntari a ajuns la opt meciuri fără înfrângere, trei victorii şi cinci egaluri.

La FC Voluntari a debutat în acest meci Constantin Budescu, intrat în min. 68, dar a jucat și fiul antrenorului Liviu Ciobotariu, Denis Ciobotariu.

"Denis este apăsat pentru că orice greşeală ar face este catalogat altfel. Dacă oricare alt apărător greşeşte, e posibil să trec mai uşor, cu el trebuie să fiu mai sever. E o responsabilitate în plus pentru el. Trebuie să joace sub presiune. în prima repriză a avut ezitări, în a doua repriză nu a greşit deloc. Toată lumea e dispusă la greşeli, nu pot să spun doar de Denis sau de Gabi.

Budescu nu e sută la sută. Am preferat să îi dau 25 de minute. Este un jucător cu mare calitate şi avem nevoie de el. Are nevoie de ritm pe care îl câştigă din antrenamente şi din jocuri”, a declarat Liviu Ciobotariu.

În tur, FC Voluntari s-a impus cu scorul de 2-1.