FCSB exultă după ce s-a apropiat la cinci puncte de CFR! Ce a remarcat Darius Olaru, după 3-2 cu FC Argeș

FCSB cfr Darius Olaru FC Arges - FCSB Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 20 Martie 2022, 21:14
Data actualizarii: Duminica 20 Martie 2022, 21:21
FC Argeș - FCSB 2-3 | FCSB a marcat prin Tănase, în minutele 39 şi 56 (penalti) şi Dumiter ‘90+4. Pentru FC Argeş au înscris Şerban ’43 (penalti) şi Said ’72 (penalti). În minutul 69, de la gazde a fost eliminat Şerban.

Darius Olaru a fost unul dintre cei mai valoroși jucători ai FCSB-ului în victoria cu FC Argeș, scor 3-2, la Pitești, duminică seara. În meciul din etapa a doua a play-off-ului Ligii 1, FCSB a primit o replică tare din partea elevilor lui Andrei Prepeliță, care au jucat agresiv și n-au căzut fizic și moral când au rămas în inferioritate numerică.

Darius Olaru nu a fost convocat de Edi Iordănescu pentru meciurile amicale ale naționalei, însă a fost din nou unul dintre oamenii-cheie ai FCSB-ului, care s-a apropiat la cinci puncte de CFR Cluj. Jucătorii lui Dan Petrescu au remizat ieri, scor 0-0, în deplasare, cu Farul.

"Sunt bine nu mai simt nicio durere, am mai strâns puțin distanța față de CFR. Nu ne dorim să câștigăm meciurile așa (n.r.: - la ultima fază), cu cât trece timpul, presiunea e mult mai mare.

Ne bucuram, dar per total am dominat meciul, trebuia să câștigăm mult mai clar. Privim încrezători, avem un program la fel de greu. Atât timp cât ei se încurcă (n.r.: CFR a remizat cu Farul 0-0) și noi câștigîm, prindem încredere, sperăm să obținem victoria de meci de meci", a declarat Darius Olaru, după 3-2 cu FC Argeș.

"Normal că mă gândesc să ajung la națională, dar muncesc să ajung la prima reprezentativă. Nu sunt dezamăgit că am ratat convocarea. Dacă merit să fiu convocat, voi fi acolo", a mai spus Darius Olaru, la finalul partidei de la Pitești.

Darius Olaru a fost antrenat de Edi Iordănescu și la Gaz Metan Mediaș, și la FCSB.