Romanii, campioni in Bulgaria! Keseru, Moti si Dragos Grigore au castigat al 10-lea titlu consecutiv pentru Ludogorets!

Claudiu Keseru Cosmin Moti Dragos Grigore Ludogorets Fotbal extern Romanii, campioni in Bulgaria! Keseru, Moti si Dragos Grigore i-au adus lui Ludogorets al 10-lea titlu consecutiv!
Mihnea Stefan
Data publicarii: Marti 04 Mai 2021, 23:42
Data actualizarii: Miercuri 05 Mai 2021, 01:25

Ludogorets domina campionatul Bulgariei de un deceniu.

Victoria cu 3-1, de acasa, contra lui Beroe, i-a adus lui Logorets al 10-lea titlu consecutiv in Bulgaria. Echipa unde joaca romanii Keseru, Moti si Grigore a castigat matematic campionatul, cu 4 etape inainte de final. Cu 67 de puncte, Ludogorets nu mai poate fi ajunsa de TSKA Sofia, care are 53 de puncte.

Klaudiu Keseru a fost introdus in minutul 60, ca in minutul 83 sa marcheze. Atacantul a ajuns la 17 goluri si este golgheterul campionatului.

• Romanii, campioni in Bulgaria! Keseru, Moti si Dragos Grigore i-au adus lui Ludogorets al 10-lea titlu consecutiv!

Fundasii centrali Moti si Dragos Grigore nu au facut parte din lot pentru acest meci.

Cel mai titrat dintre cei trei romani este Cosmin Moti, care are 9 titluri cu Ludogorets, urmat de Keseru cu 6 campionate si Dragos Grigore, cu 3 titluri.