VIDEO Meciul dintre West Brom - Wolves, de pe PRO ARENA, întrerupt după un conflict între fani

West Bromwich Albion FA Cup Wolves Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 28 Ianuarie 2024, 15:57
Data actualizarii: Duminica 28 Ianuarie 2024, 16:07

Scene tulburătoarea la meciul dintre West Brom și Wolves, scor 0-2, din 16-imile FA Cup. Partida a fost întreruptă după ce mai mulți fani au intrat pe gazon după golul doi marcat de Wolves, în minutul 78.

Jucătorii au mers către fani și le-au cerut să se calmeze, însă inițiativa nu a avut succes, iar meciul a fost oprit. Se pare că unii fani ai Wolves au sărbătorit golul în secțiunea West Brom, provocând o reacție din partea fanilor gazdelor. Poliția a intervenit în forță pentru a pune capăt conflictului.

Jucătorii s-au retras complet de pe teren în minutul 84. Conflictul dintre suporteri a început în minutul 78.

După o pauză de 15 minute, jucătorii s-au strâns în tunel, iar după alte câteva minute arbitrul decis reluarea partidei, din minutul 78.

FA Cup, cea mai veche competiție fotbalistică din lume, se vede în exclusivitate pe PRO ARENA și pe VOYO.