Malcom Edjouma a spart gheața! Gol spectaculos în meciul în care George Pușcaș a revenit la Bari

Malcom Edjouma bari George Puscas Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 21 Ianuarie 2024, 20:35
Data actualizarii: Duminica 21 Ianuarie 2024, 20:35

Malcom Edjouma (27 de ani), mijlocașul împrumut de FCSB la Bari, a reușit primul gol în Italia.

Edjouma a fost titularizat de antrenorul Pasquale Marino la meciul Ascoli - Bari 2-2, iar mijlocașul francez a marcat în minutul 20, pentru 2-0, după ce scorul fusese deschis de Sibilli, din penalty.

Malcom Edjouma a primit o pasă în interiorul careului de la Yayah Kallon și a marcat cu un șut bine plasat la colțul scurt. Pentru francez a fost primul gol în tricoul lui Bari.

La Bari a revenit și George Pușcaș. Atacantul împrumutat în urmă cu două zile de la Genoa a fost introdus în minutul 60, la scorul de 2-0 pentru Bari. Ascoli a egalat pe final, după dubla lui Mendes (72' - penalty și 79'.)

Edjouma are acum cinci meciuri consecutive ca titular la Bari, după un start greoi, cu numeroase meciuri în care a fost rezervă neutilizată sau a fost introdus doar pe finalul jocurilor.

• Bari ocupă locul 10 în Serie B, cu 27 de puncte, la două lungimi în spatele poziției a opta, ultima care duce în play-off.
  • Bari a plătit 200.000 de euro pentru a-l împrumuta pe Edjouma, iar formația italiană îl poate transfera definitiv la finalul sezonului în schimbul sumei de 600.000 de euro.