Malatyaspor l-a dat afară și pe înlocuitorul lui Șumudică! Antrenorul-jucător a părăsit echipa după trei meciuri
![Malatyaspor l-a dat afară și pe înlocuitorul lui Șumudică! Antrenorul-jucător a părăsit echipa după trei meciuri Yeni Malatyaspor Adem Buyuk Galatasaray Marius Sumudica Super Lig](https://res.sport.ro/assets/sport/2022/02/26/image_galleries/745186/malatyaspor-l-a-dat-afara-si-pe-inlocuitorul-lui-sumudica-antrenorul-jucator-a-parasit-echipa-dupa-trei_1_size6.jpg)
Echipa este în continuare pe ultimul loc în Super Lig, cu doar 17 puncte după 26 de meciuri jucate.
Demis la începutul lunii februarie de la Yeni Malatyaspor, Marius Șumudică a fost înlocuit pe banca tehnică de antrenorul-jucător vedetă de la echipă, Adem Buyuk (34 de ani).
Fotbalistul cu selecții în naționala Turciei, transferat de la Galatasaray, a condus-o pe Malatyaspor în trei meciuri: 1-2 în deplasare cu Sivasspor, 1-2 acasă cu Antalyaspor și 0-0 în deplasare cu Gaziantep.
Echipa a rămas tot pe ultimul loc în Super Lig, cu doar 17 puncte după 26 de etape, așa că ieri clubul a anunțat rezilierea contractului atât cu antrenorul, cât și cu jucătorul Adem Buyuk, după cum au precizat oficialii.
Clubul nu a anunțat oficial numele noului tehnician, deși Malatyaspor are meci duminică, la Hatayspor.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News