VIDEO | Jucatorii lui Razvan Lucescu s-au tranformat in Cristiano Ronaldo! Victorie obtinuta de Al-Hilal cu doua goluri de pe ALTA PLANETA

Razvan Lucescu Al Hilal Arabia Saudita Fotbal extern VIDEO | Ambii jucatori ai lui Razvan Lucescu s-au tranformat in Cristiano Ronaldo! Victorie obtinuta de Al-Hilal cu doua goluri de pe ALTA PLANETA
Data publicarii: Miercuri 20 Ianuarie 2021, 21:55
Data actualizarii: Miercuri 20 Ianuarie 2021, 22:14

Al-Hilal s-a impus in fata lui Al-Taawon, scor 2-0, in etapa a 14-a din primul esalon al fotbalului saudit.

Bafetimbi Gomis a deschis scorul pentru echipa lui Lucescu in minutul 2 cu o executie in stilul lui Cristian Ronaldo.

Dupa pauza, jucatorii antrenorului roman s-au intrecut in executii spectaculoase, iar dupa un corner executat, mingea ajuns Luciano Vietto, care a inscris incredibil dupa ce a preluat mingea in careu, din foarfeca.

Lucescu a obtinut prima victorie, dupa ce in ultimele 4 meciuri a inregistrat doar rezultate de egalitate. Al-Hilal este pe primul loc cu 29 de puncte, avand 3 puncte peste principalele urmaritoare, Al Shabab si Al Ahli. Campioana Arabiei Saudite va juca urmatorul meci in deplasare, impotriva lui Al-Faysaly, luni, de la ora 17:15.