FINAL: Fulham 2-1 Sahtior! Ramai pentru rezumat

Fulham sahtior Europa League
Data publicarii: Joi 18 Februarie 2010, 19:00
Data actualizarii: Vineri 19 Februarie 2010, 00:05

Sahtiorul lui Lucescu pastreaza inca sanse de calificare in optimile Europa League, chiar daca a fost invinsa de Fulham, scor 2-1

Sahtior a reusit un meci bun pe stadionul Craven Cottage din Londra si pastreaza inca sanse reale de calificare in optimile competitiei.

Fulham a deschis scorul rapid, insa Sahtiorul a reusit sa revina pana la sfarsitul primei reprize. Bobby Zamora a marcat golul victoriei in minutul 63, iar calificarea se va juca saptamana viitoare pe stadionul ucrainienilor.

1-0: Gera '3

1-1: Adriano '32

2-1: B. Zamora '63

INFO:

â–ºStadion: Craven Cottage, Londra

â–º Cele doua echipe nu s-au mai intalnit niciodata in competitiile europene

â–ºFulham nu a mai evoluat in niciun meci oficial impotriva unei echipe din Ucraina

â–ºSahtior a mai disputat doua "duble" contra echipelor englezesti (cu Arsenal in 2000 si Tottenham in 2009)

â–ºAcesta este cel de-al 25-lea meci in competitiile europene pentru Fulham, de la debutul din 2002, in Cupa Intertoto

â–ºPentru Mircea Lucescu, acesta este cea de-a 11 confruntare contra unei echipe englezesti (una ca jucator, doua ca selectioner al Romaniei si opt ca antrenor al unei echipe de club). Bilantul este de 2 victorii, 7 egaluri si 2 infrangeri.

Fulham

Jucatori suspendati: -
Jucatori care vor lipsi urmatorul meci daca primesc galben: Jonatan Greening
Absenti: Diomansy Kamara, David Stockdale, Andrew Johnson, Joe Anderson, Marcus Bettinelli, Neil Etheridge, Adam Watts
Echipa de start: Schwarzer - Baird, Hughes, Hangeland, Kelly - Davies, Etuhu, Murphy, Duff - Gera, Zamora

Sahtior

Jucatori care vor lipsi urmatorul meci daca primesc galben: Razvan Rat
Absenti: Julius Aghahowa, Oleksiy Polyanskiy
Echipa de start: Pyatov - Rat, Rakitskiy, Kucher, Srna - Fernandinho, Hubschman - Willian, Jadson, Ilsinho - Luiz Adriano