Hagi si Dinamo ii dau lectii CFR-ului pentru cea mai importanta dubla din istorie! Momentele magice in care romanii au facut-o pe Inter sa para mica! VIDEO

CFR Cluj Inter Milano Europa League
Data publicarii: Marti 12 Februarie 2013, 12:28
Data actualizarii: Marti 12 Februarie 2013, 12:38

►Inter – CFR, de ce sa nu-i batem? Joi 22:00 in direct la PRO TV si Voyo.ro! Intra AICI si castiga bilete la meciurile CFR-ului si ale Stelei in Europa League!

CFR Cluj este in fata celui mai important moment din istoria clubului. Cu un palmares intern fantastic in ultimele sezoane - 8 trofee in cinci ani - clujenii au ocazia acum sa demonstreze ca sunt o echipa mare si in Europa.

Raman in 'vitrina' clubului victoriile din Liga cu AS Roma si Manchester United, insa CFR Cluj nu a jucat pana acum niciodata in primavara europeana.

Inter Milano nu trece prin cea mai buna forma in campionat, iar Hagi, Orac, Augustin sau Dudu Georgescu ar spune chiar ca Inter este o echipa de batut :)

Dinamo, PRIMA VICTORIE MARE IN EUROPA

In 1981, Dinamo a obtinut o performanta fantastica in Cupa UEFA, atunci cand a eliminat-o pe Inter dupa o victorie dramatica pe '23 august'.

A fost 1-1 la Milano, scor cu care s-au terminat si primele 90 de minute ale returului de la Bucuresti.

Inter a preluat conducerea in minutul 96, dar Augustin si Orac au intors soarta meciului cu doua goluri marcate in doar 6 minute. S-a terminat 3-2 si Dinamo a avansat in turul al 3-lea, unde avea sa fie eliminata de suedezii de la IFK Goteborg, 1-4 la general.