Cristiano Ronaldo marco rossi Portugalia Ungaria EURO "Ronaldo este uneori enervant!" Selectionerul Ungariei a explicat reactia furioasa a suporterilor la adresa starului Portugaliei! Ce a spus Rossi
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 25 Iunie 2021, 17:56
Data actualizarii: Vineri 25 Iunie 2021, 20:20

Cristiano Ronaldo este cel mai bun marcator de la Campionatul European!

Superstarul portughez si-a deschis recitalul de goluri chiar in primul meci din grupe, impotriva Ungariei, la Budapesta. Ronaldo a inscris din penalty, in minutul 87, iar apoi a reusit 'dubla' in al doilea minut de prelungiri.

Fotbalistul nu a avut parte de o primire calduroasa pe Puskas Arena, acolo unde fanii maghiari l-au huiduit si i-au aratat gesturi obscene, mai ales in momentul in care a inscris. Chiar dupa ce a marcat din penalty, Ronaldo s-a bucurat in stilul in care o face de obicei, iar fanii Ungariei au fost surprinsi aruncand cu obiecte si aratandu-i semne obscene.

Selectionerul Ungariei, Marco Rossi, a fost intrebat despre jignirile la adresa lui Ronaldo si a explicat cum a stat situatia din punctul sau de vedere.

"Ronaldo este un mare campion, dar uneori este enervant. Dupa ce a inscris din penalty impotriva noastra, s-a bucurat de parca a inscris in finala. Oamenii observa astfel de lucruri",  a spus Rossi pentru Gazzetta dello Sport

Belgia - Portugalia este duminica, 27 iunie de la 22:00! Optimile de finala se vad pe PRO TV si pe VOYO! Partida este liveTEXT si pe www.sport.ro.