Au jucat cu 'cap' :)! Englezii detin recordul absolut la Euro dupa meciul cu Ucraina! Ce au reusit

Anglia Euro EURO 2020 record Ucraina EURO Au jucat cu 'cap'! Englezii detin recordul absolut la Euro dupa meciul cu Ucraina! Ce au reusit
Alecu Mihai
Data publicarii: Sambata 03 Iulie 2021, 23:54
Data actualizarii: Sambata 03 Iulie 2021, 23:59

Evolutia fantastica a jucatoriilor lui Southgate a reusit sa aduca si un record.

Anglia a facut cel mai bun joc al ei de la acest Campionat European, iar baietii antrenati de Gareth Southgate au reusit sa stabileasaca un nou record dupa victoria impotriva Ucrainei, 4-0. Mai exact, englezii au reusit sa fie prima echipa din istoria Campionatelor Europene care marcheaza de 3 ori cu capul.

Acestia au deschis scorul prin Kane, in urma unei combinatii rapide cu Sterling, iar de acolo a urmat dezastrul pentru elevii lui Shevchenko. In startul reprizei secunde, Harry Maguire a marit diferenta in urma unei lovituri libere din lateral la care fundasul lui Manchester United a finalizat cu o lovitura de cap.

• Au jucat cu cap ! Englezii detin recordul absolut la Euro dupa meciul cu Ucraina! Ce au reusit

La scurt timp Shaw a avut o incursiune in partea stanga si a centrat perfect, iar capitanul Harry Kane a pus capul si a reusit dubla. "Macelul" avea sa fie final in minutul 63, atunci cand Mason Mount a centrat din corner si nou intratul Jordan Henderson a deviat mingea cu o lovitura de cap si a inchis tabela, stabilind si recordul sus mentionat.