Au intors scorul in doar NOUA MINUTE: "Ce revenire!" E cel mai NEBUN meci din preliminariile EURO 2020 | VIDEO

Data publicarii: Miercuri 27 Martie 2019, 08:53
Data actualizarii: Miercuri 27 Martie 2019, 09:02

Vezi aici rezumatul video al partidei!

Elvetia - Danemarca a fost meciul nebun al serii de marti din preliminariile pentru EURO 2020! S-a terminat 3-3, cu toate ca elvetienii conduceau cu 3-0 in minutul 76.

Reusitele care adusesera un scor confortabil, pe care nimeni nu-l mai vedea intors, selectionatei Elvetiei au fost anulate in doar noua minute de danezii dezlantuiti!

Mathias Jorgensen a inscris in minutul 84, Christian Gytkjaer a reusit sa marcheze in minutul 88, iar golul egalarii a fost dat in minutul 90+3 de Henrik Dalsgaard.

Elvetia a punctat prin Freuler in minutul 19, Xhaka in minutul 66 si Embolo in minutul 76.

"Ce revenire!", au punctat si cei de la UEFA pe pagina de Twitter dedicata preliminariilor EURO 2020.