Portugalia a făcut show înainte de EURO 2024! Cristiano Ronaldo a fost ”pe val”

Portugalia Cristiano Ronaldo Portugalia - Irlanda EURO 2024 Cristiano Ronaldo / Foto: Imago Images
Data publicarii: Marti 11 Iunie 2024, 23:49
Data actualizarii: Miercuri 12 Iunie 2024, 14:58

Portugalia a câștigat ultimul meci amical înainte de EURO 2024, scor 3-0 cu Irlanda.

Joao Felix a fost cel care a deschis scorul în minutul 18, din assist-ul lui Bruno Fernandes. Lusitanii au continuat recitalul și în partea secundă, când Cristiano Ronaldo a marcat de două ori.

Portugalia a făcut show înainte de EURO 2024

Mai întâi, starul portughez a înscris în minutul 50, iar apoi a închis tabela cu reușita sa din minutul 60. Cu aceste reușite, CR7 a ajuns la 130 de goluri marcate pentru naționala țării sale, un record absolut în fotbalul internațional!

Portugalia va debuta la EURO 2024 marți, 18 iunie, de la ora 22:00, într-un meci cu Cehia care se va disputa pe Red Bull Arena din Leipzig.

EURO 2024 va fi transmis în România de PRO TV, PRO ARENA și VOYO, iar partidele vor fi analizate de experți precum Laurențiu Reghecampf, Florin Răducioiu, Ciprian Marica, Răzvan Raț și Alexandru Chipciu.

Porgramul Portugaliei din Grupa F, EURO 2024:

Portugalia - Cehia, 18 iunie, ora 22:00

Turcia - Portugalia, 22 iunie, ora 19:00

Georgia - Portugalia, 26 iunie, ora 22:00

Lotul Portugaliei pentru EURO 2024:

PORTARI: Diogo Costa (Porto), Rui Patrício (Roma), José Sá (Wolves)

FUNDAȘI: João Cancelo (Barcelona), Diogo Dalot (Manchester United), Rúben Dias (Manchester City), Gonçalo Inácio (Sporting CP), Nuno Mendes (Paris), Pepe (Porto), Nélson Semedo (Wolves), António Silva (Benfica)

MIJLOCAȘI: Danilo (Paris), Bruno Fernandes (Manchester United), Pedro Neto (Wolves), João Neves (Benfica), Rúben Neves (Al-Hilal), Matheus Nunes (Manchester City), João Palhinha (Fulham), Bernardo Silva (Manchester City), Vitinha (Paris)

ATACANȚI: Francisco Conceição (Porto), João Félix (Barcelona), Diogo Jota (Liverpool), Rafael Leão (AC Milan), Gonçalo Ramos (Paris), Cristiano Ronaldo (Al-Nassr)

Citește totul despre EURO 2024 - componența grupelor, programul meciurilor și loturile complete