Ce in"cur"catura! Un suporter a intrat dezbracat pe teren la Anglia - Finlanda!

Data publicarii: Marti 16 Iunie 2009, 10:34
Data actualizarii: Marti 16 Iunie 2009, 11:03

Campioana de 2 ori la europeanul de tineret, Anglia a castigat cu 2-1 meciul de debut la turneul final din Suedia, cu Finlanda. Faza meciului n-au oferit-o insa fotbalistii ... ci un spectator!

Europeanul de tineret din Suedia a debutat cu peripetii - in minutul 67 al meciului Anglia-Finlanda, un suporter a intrat pe teren dezbracat si a apucat sa faca o tura spre stupefactia jucatorilor si spectatorilor. Fanul nebun a fost oprit pana la urma de stewarzi!

Englezii au deschis scorul inca din minutul 15 dupa reusita lui Cattermole, dar n-au avut un meci usor - s-au vazut egalati inca din prima repriza. In minutul 31, Anglia a ramas in 10 - Mancienne a faultat in careu, iar finlandezul Sparv n-a iertat de la 11 metri.

Totusi, englezii si-au revenit in repriza a doua - Micah Richards, de la Manchester City a marcat cu noroc golul victoriei in minutul 53. Dupa 2-1 cu Finlanda, pentru englezi, urmeaza meciul cu Spania, una dintre marile favorite de la turneul final.

IN ROMANIA E MAI RAU - Suporterii lui Poli au confiscat mingea la finala Cupei!

Imagini similare s-a petrecut si in Romania, insa nu sunt amuzante. In finala Cupei dintre CFR si Timisoara, suporterii banateni au intrat pe teren si au confiscat mingea.

SI FEDERER A PATIT-O!

In timpul finalei de la Roland Garros, elvetianul Federer a fost "atacat" de celebrul Jimmy Jump.

ANGLIA, LIDER IN GRUPA B LA EURO U21!

Nationala Angliei este lider in Grupa B a Campionatului European U21 dupa prima zi de jocuri. Anglia a invins cu greu Finlanda cu 2-1, in timp ce Spania si Germania s-au anulat reciproc, intr-un meci incheiat 0-0. Ambele meciuri au fost transmise la Sport.ro

Clasamentul arata in felul urmator:

1. Anglia 3 pct.
2. Germania 1 pct.
3. Spania 1pct.
4. Finlanda 0 pct.

AZI LIVE LA SPORT.RO SI WWW.SPORT.RO

Campionatul European U21 continua si astazi la Sport.ro si www.sport.ro cu doua meciuri din Grupa A.

19:15 Suedia - Belarus
21:45 Italia - Serbia

Toate meciurile de la Europeanul U21 sunt transmise in direct si pe INTERNET, de www.sport.ro!