Doi jucători de la CFR Cluj s-ar fi luat la ceartă în fața suporterilor! Altul a început să plângă

CFR Cluj Corvinul Hunedoara Cupa Romaniei Suporterii de la CFR Cluj / Foto: Captură sport.ro
Data publicarii: Marti 02 Aprilie 2024, 23:22
Data actualizarii: Marti 02 Aprilie 2024, 23:23

Corvinul Hunedoara a umilit-o pe CFR Cluj în meciul din sferturile de finală ale Cupei României, partidă încheiată cu scorul de 4-0.

La finalul meciului, lui Adrian Mutu nu i-a venit să creadă faptul că echipa sa a pierdut cu 0-4 și a rămas minute bune pe banca de rezerve. Ulterior, la interviu, ”Briliantul” a transmis că ia în considerare să își dea demisia.

Mario Camora și Panagiotis Tachtsidis s-ar fi luat la ceartă în fața suporterilor

După fluierul final, clujenii au mers în fața galeriei pentru a-i saluta pe suporteri și pentru a-și cere iertare pentru rezultatul înregistrat în fața echipei din Liga 2.

Conform iamsport.ro, spiritele s-au încins, iar Mario Camora l-a tras la răspundere pe Panagiotis Tachtsidis, pe care l-ar fi numit ’irațional’. Căpitanul clujenilor l-a învinuit pe grec pentru rezultatul echipei, în condițiile în care acesta a fost eliminat după doar zece minute, după ce și-a lovit în figură un adversar.

Otto Hindrich, portarul de rezervă a formației pregătite de Adrian Mutu, ar fi început să plângă în fața fanilor, dezamăgit de rezultatul echipei și de tratamentul primit din partea suporterilor ardeleni.

Tachtsidis va rata meciurile cu Rapid și FCSB

Panagiotis Tachtsidis a fost eliminat direct după un gest grosolan la adresa unui adversar și va fi suspendat la următoarele meciuri din campionat, derby-urile cu Rapid și FCSB.

În minutul 11, la scorul de 0-0, Tachtsidis s-a enervat după ce Lupu l-a tras de tricou și l-a lovit cu cotul în figură pe jucătorul celor de la Corvinul Hunedoara. Lupu a rămas întins pe gazon cu fața plină de sânge.

Grecul a protestat în fața arbitrului Iulian Dima, dar acesta i-a arătat direct cartonașul roșu, iar echipa lui Adrian Mutu a rămas în zece jucători.

Eliminarea lui Tachtsidis reprezintă o lovitură grea încasată de CFR Cluj înainte de derby-urile cu Rapid și FCSB, mai ales în condițiile în care și Vasile Mogoș s-a accidentat și nu va putea juca. Mogoș a fost înlocuit în minutul 40 cu Mamic.