VIDEO EXCLUSIV Se vede că-i al lu' Mourinho! Fază virală cu Abraham în finala Conference League! A exagerat un fault și după a fost surprins făcând cu ochiul

AS Roma a câștigat finala UEFA Conference League, după ce s-a impus cu 1-0 în fața lui Feyenoord.

Data publicarii: Joi 26 Mai 2022, 10:26
Data actualizarii: Joi 26 Mai 2022, 10:28

Prima finală din istoria competiției care a fost înființată în acest sezon a fost adjudecată de echipa lui Jose Mourinho. Antrenorul portughez are cinci finale din cinci câștigate și a reușit să îi aducă Romei primul trofeu european din istorie, datorită golului marcat de Zaniolo.

Deși nu s-a remarcat prin goluri, așa cum i-a obișnuit pe fani, Tammy Abraham a avut toată atenția asupra sa după un gest inedit, surprins de camere. Având avantaj pe tabelă, echipa lui Jose Mourinho a încercat să țină de rezultat spre finalul partidei, iar atacantul transferat de la Chelsea s-a adaptat imediat.

Tammy Abraham, filmat în timp ce face cu ochiul după ce a reclamat un fault

În ultimele minute de joc, Abraham a început să mimeze accidentări pentru a fragmenta jocul. În minutul 87, după un contact la jumătatea terenului cu un jucător advers, atacantul a căzut acuzând un fault dur, stând doborât pe teren secunde bune.

Ulterior, televiziunea a dat reluări cu momentul, iar fotbalistul a fost surprins în timp ce se afla pe gazon, zâmbind și făcând degajat cu ochiul către cameră. Imaginile au devenit rapid virale pe rețelele de socializare.