Dumitru Dragomir nu iartă arbitrajul din West Ham - FCSB. Reacția vehementă a fostului președinte LPF

west ham - fcsb Conference League Dumitru Dragomir Conference League Dumitru Dragomir
Data publicarii: Vineri 09 Septembrie 2022, 08:20
Data actualizarii: Vineri 09 Septembrie 2022, 15:33

FCSB a pierdut pe London Stadium în primul meci din grupele Conference League cu West Ham, scor 1-3.

După o primă repriză excelentă pentru roș-albaștrii, unde Andrei Cordea a "explodat" stadionul cu o reușită de excepție, în partea a doua a jocului lucrurile au luat o intorsătură drastică.

Iar Dumitru Dragomir a vorbit despre momentul în care moralul fotbaliștilor noștri a scăzut, atunci când centralul a arătat punctul cu var după o ciocnire între Târnovanu și Cornet.

Dragomir: „Arbitrul hoțoman a comis-o”

„Nu a fost niciun penalty, indiferent de părerea altora. Nu a fost și nu va fi niciodată! Portarul vine să dea cu pumnul și este faultat. Arbitrul hoțoman a comis-o. Convingerea mea este că a mai comis-o astăzi de două-trei ori.

FCSB a jucat bine până la schimbări. Atunci s-a ales praful de tot. Edjouma și Oaidă, chiar și Olaru au jucat bine. Plus portarul, chiar dacă a fost fricos la golul 3. Mie mi-a plăcut și Octavian Popescu, chiar dacă a greșit.

Mi-a plăcut, nu am jucat de la egal la egal, pentru că am fost dominați din primul până în minutul 95. Eu cred că Dică trebuie păstrat, ar trebui să i se acorde încredere măcar până în primăvară.”, au fost cuvintele lui Dumitru Dragomir, potrivit GSP.

West Ham - FCSB 3-1

FCSB a condus timp de 35 de minute pe London Stadium, grație golului marcat de Andrei Cordea. În partea a doua, Bowen a restabilit egalitatea după un penalty controversat acordat de centralul partidei, Benoit Bastien.

În minutul 74, Emerson a dus scorul la 2-1, cu un șut puternic din interiorul careului, iar Antonio a închis tabela în minutul 90. S-a terminat 3-1 pentru West Ham, iar vicecampioana României se pregătește acum pentru meciul cu Anderlecht, de joia viitoare.