VIDEO EXCLUSIV Deac a rezistat doar o repriză. Cum a marcat din penalty în CFR - Slavia Praga

Data publicarii: Joi 13 Octombrie 2022, 21:02
Data actualizarii: Joi 13 Octombrie 2022, 21:16

Partida CFR - Slavia Praga, în direct pe Pro Arena și VOYO.

Ciprian Deac a marcat din penalty în minutul 10 unicul gol al primei reprize. Sigur pe el ca întotdeanu, experimentatul mijlocaș al ardelenilor a șutat în stânga portarului, iar golakeeper-ul Slaviei Praga nu a avut nicio șansă.

Deac, precis de la 11 metri

CFR a obținut penalty-ul prin croatul Muhar după ce Olayinka a avut o intervenție dură în propriul careu.

Deac a fost schimbat la pauză cu Cvek. Fostul jucător de la Schalke și Rapid a fost recuperat în ultimul moment pentru partida din Gruia și a tras de el pentru a se exprima la cel mai înalt nivel în partida din Conference League.

La conferința de presă dinaintea jocului cu Slavia, Dan Petrescu a spus că Ciprian Deac, schimbat în minutul 75 în UTA - CFR (1-1) din cauza unei accidentări provocate de faultul dur al lui Isac, ar putea să fie în primul "11" din Conference dacă va trece cu brio de antrenamentul de miercuri. Deac l-a trecut cu bine și a fost decisiv în prima repriză a partidei cu formația din Cehia.