Rotariu are Kazakhstanul la picioare! A inscris din nou pentru echipa sa! Executie magnifica a atacantului roman! VIDEO

Dorin Rotariu Astana Cosmin Contra Kazakhstan Campionate externe Rotariu are Kazakhstanul la picioare! A inscris din nou pentru echipa sa
Data publicarii: Miercuri 25 Septembrie 2019, 20:02
Data actualizarii: Miercuri 25 Septembrie 2019, 20:11

Dorin Rotariu si-a trecut numele in dreptul marcatorilor din meciul jucat de echipa sa, Astana, impotriva celor de la Atyrau.

Strainerul a participat la victoria de miercuri a echipei sale, marcand golul de 4-0, in prima repriza a partidei. Rotariu a inceput titular meciul si a fost schimbat in minutul 86, aproape de finalul partidei,

Echipa sa este ocupanta locului 3 in clasament, cu 53 de puncte, in timp ce Atyrau ocupa locul 11, cu 19 puncte. Distanta dintre Astana si liderul, Tobol este de 5 puncte.

Rotariu a marcat sapte goluri in acest sezon pentru Astana si face parte din lista preliminara a jucatorilor convocati de Cosmin Contra pentru meciurile nationalei, impotriva Insulelor Feroe si Norvegiei, din campania de calificare la Campionatul European din 2020.