Suspendare dura pentru Alan Pardew? Antrenorul-huligan a primit si o amenda uriasa din partea sefilor! VIDEO: cum a lovit un fotbalist cu capul

Newcastle Alan Pardew Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 02 Martie 2014, 15:44
Data actualizarii: Luni 03 Martie 2014, 11:05

► Ce-ar fi sa-i batem? Romania - Argentina se vede la ProTV, miercuri de la ora 21.00

Newcastle a castigat fara probleme meciul disputat, ieri, pe terenul celor de la Hull City, Sissoko, Remy si Anita inscriind in victoria cu 4-1. In ciuda prestatiei bune si a faptului ca Newcastle a avut meciul la discretie, antrenorul "cotofenelor", Alan Pardew, nu a fost chiar atat de calm pe banca, iar minutul 71 al partidei a consemnat un incident extrem de urat.

Pardew, 52 de ani, a avut o iesire necontrolata in a doua repriza, atunci cand l-a lovit cu capul in figura pe David Meyler, fotbalist la Hull City, dupa un conflict verbal.

Arbitrul partidei a reactionat imediat si l-a eliminat pe antrenor, trimitandu-l in tribune, consemnand si in raportul meciului incidentul, care i-ar putea aduce tehnicianului o suspendare de 10 etape, dupa cum relateaza presa britanica.

Chiar daca si-a cerut scuze la final, spunand ca regreta incaierarea cu Meyler, Pardew nu a scapat de sanctiunea sefilor, care au decis sa-l amendeze cu 120 de mii de lire sterline.