Pantilimon, titular in cel mai NEBUN meci din 2018! In minutul 22 era deja 2-3! Ce s-a intamplat pana la final e HALUCINANT

Miercuri 28 Noiembrie 2018, 23:30

In timpul meciurilor din UEFA Champions League, un meci din Championship a depasit toate asteptarile.

Aboneaza-te la canalul nostru de YouTube si vezi cele mai tari clipuri video

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Miercuri a avut loc etapa intermediara din liga a doua engleza iar partida serii a avut loc la Birmingham. Aston Villa - Nottingham Forest are toate sansele sa ramana in memoria fanilor ca unul dintre cele mai nebune meciuri ale acestui an!

Duelul a doua dintre cele cinci echipe englezesti din istorie care au castigat Cupa Campionilor Europeni sau UEFA Champions League a inceput incredibil pentru echipa lui Costel Pantilimon, Nottingham Forest, portarul roman fiind titular. Lewis Grabban si Joao Carvalho au marcat in primele 6 minute!

Tammy Abraham a reusit o dubla si a dus scorul la 2-2 dupa doar 14 minute! In minutul 22 a venit reusita de 3-2 pentru Forest a lui Matty Cash, insa acelasi Tammy Abraham a egalat la 3 din penalty in minutul 36.

Golul de 4-3 pentru Forest a imbogatit un parior - acesta a mizat 2 lire pe faptul ca Joe Lolley va fi cel care inscrie golul 7 al meciului! Nebunia a continuat, Figuiredo fiind eliminat in minutul 68. Iar Tammy Abraham a egalat din nou cu a 4-a sa reusita din meci, pentru ca El-Ghazi sa faca 5-4 pentru Aston Villa in minutul 75! Nebunia a continuat iar Lewis Grabban a dus scorul la 5-5 in minutul 82!