VIDEO Faza serii! Motivul pentru care Roy Hodgson i-a râs în nas lui Pep Guardiola

manchester city - crystal palace Manchester City Pep Guardiola Roy Hodgson Anglia
Data publicarii: Sambata 16 Decembrie 2023, 23:38
Data actualizarii: Sambata 16 Decembrie 2023, 23:38

Manchester City s-a încurcat din nou în Premier League. A remizat pe teren propriu cu Crystal Palace, scor 2-2.

Fără atacantul Erling Haaland, lăsat în afara lotului și pentru această partidă din cauza unei accidentări, Manchester City a fost egalată dramatic în prelungirile partidei de Crystal Palace.

Manchester City s-a încurcat din nou în Premier League!

Londonezii au punctat pe Etihad în minutul 90+5, din penalty, și au ”smuls” un punct important pe terenul campioanei Europei.

Imaginea serii a venit de pe banca tehnică. O cameră TV i-a surprins pe Pep Guardiola și pe Roy Hodgson, managerul lui Crystal Palace, imediat după golul de 2-2.

Antrenorul englez s-a întors râzând spre Guardiola, în timp ce acesta și-a exprimat nemulțumirea spre propria bancă de rezerve. Faza s-a viralizat rapid pe rețelele de socializare.

Manchester City a ajuns la 34 de puncte și are o singură victorie în ultimele cinci etape. ”Cetățenii” au rămas pe locul patru și sunt la trei puncte de primul loc, ocupat de Liverpool, care are un meci mai puțin.

În următoarea rundă, echipa lui Pep Guardiola va juca în deplasare cu Everton, echipă care este ”pe val” în Premier League, cu patru victorii în ultimele patru etape.