Ce a transmis Cristiano Ronaldo, după Manchester United - Arsenal 3-1

Cristiano Ronaldo Manchester United Manchester United - Arsenal Anglia Cristiano Ronaldo
Data publicarii: Duminica 04 Septembrie 2022, 22:32
Data actualizarii: Duminica 04 Septembrie 2022, 22:32

Cristiano Ronaldo (37 de ani) a început pe banca de rezerve meciul cu Arsenal, câștigat de Manchester United cu 3-1.

Portughezul s-a ridicat de pe bancă și a aplaudat reușita lui Antony din minutul 35. În minutul 58, Cristiano l-a înlocuit chiar pe jucătorul transferat în această vară de United. Și nu a dezamăgit!

Mesajul transmis de Ronaldo pe rețelele de socializare

Chiar dacă nu a marcat, Ronaldo s-a făcut remarcat la mai multe acțiuni ale ”diavolilor”. După victoria care o duce pe Manchester United pe locul cinci, Cristiano a postat un mesaj pe rețelele de socializare

"Excelent, băieți! Un special mulțumesc suporterilor noștri. Hai, Diavolii", a fost postarea lusitanului.

Presa din Turcia a scris recent că Ronaldo ar putea surprinde în această perioadă cu un transfer în Turcia, la Fenerbahce.

Cariera lui Cristiano Ronaldo

Portughezul are cinci trofee Champions League și cinci Baloane de Aur. A făcut senzație la Real Madrid, unde a bifat 436 de apariții și a marcat 446 de goluri. La United, Ronaldo a înscris 142 de goluri în 329 de partide. Sir Alex Ferguson l-a "găsit" pe portughez la Sporting în 2003 și l-a adus în Premier League.