Arsenalul distruge tot: "tunarii" la a zecea victorie consecutiva!

Data publicarii: Duminica 07 Octombrie 2007, 16:15
Data actualizarii: Duminica 07 Octombrie 2007, 16:15
ARSENAL 3-2 SUNDERLAND

Arsenalul face senzatie in Premiership. Adversara Stelei din Champions League este neinvinsa de 19 meciuri si a ajuns la a 10 a victorie consecutiva. Pustii teribili ai lui Arsene Wanger au fost din nou la inaltime si au invins cu 3 la 2 pe Sunderland in meciul in care Van Persie a fost omul meciului.

"Tunarii" au inceput tare si au deschis scorul inca din minutul 7 prin Van Persie care l-a executat pe portarul lui Sunderland cu o lovitura uluitoare. In minutul 14  Sanderos duce scorul la 2 - 0. Cei de la Sunderland nu capituleaza si aduc egalitatea prin Wallace in minutul 25  si Jones pe finalul primei reprize.  In minutul 80  Van Persie isi face din nou numarul si aduce victoria lui Arsenal care este lider de necotestat in Anglia.