Data publicarii: Sambata 21 Iulie 2007, 18:50
Data actualizarii: Sambata 21 Iulie 2007, 18:50
MANCHESTER UNITED 4-0 FC SEUL

Manchester-ul lui Sir Alex Ferguson a umplut stadionul olimpic din Seul la cel de-al doilea amical al campioanei Angliei pe pamant asiatic.

Dupa ce a facut 2-2 cu japonezii de la Urawa, Manchester s-a razbunat pe sud-coreenii lui FC Seul, carora le-a dat patru goluri, trei in primele 21 de minute ale meciului. A fost meciul in care vedeta englezilor, Cristiano Ronaldo, s-a distrat cu fotbalistii asiatici.

Cel mai bun om al lui Ferguson - Cristiano Ronaldo - a deschis scorul in minutul 6, cu un sut pe jos din afara careului. 13 minute mai tarziu, pustiul promovat de la echipa a doua, Chris Eagles, a facut 2-0 dupa o pasa extraterestra a aceluiasi Ronaldo. Portughezul a fost coautor si la golul trei, marcat de Rooney. Manchester nu s-a oprit si in minutul 60 a marcat golul patru. Autor Patrice Evra.

FC Seul - Manchester United s-a terminat 0-4 si trupa lui sir Alex Ferguson isi contiunua turneul asiatic in China.